Benim meskenim dağlardır

Ersin Alok’un sergisi ziyarete açıldı.

Fotoğraf sanatının usta isimlerinden Ersin Alok’un Nilüfer Belediyesi Fotoğraf Müzesi’ndeki “Benim meskenim dağlardır” isimli sergisi ziyarete açıldı.

Nilüfer Belediyesi, Mysia Fotoğraf Müzesi’nde izlenime sunulan sergi, Ersin Alok’un 60 yıl içinde, dünyanın farklı ülkelerinde çekmiş olduğu dağ manzaraları ve aynı zamanda Türkiye’de dağ gezileri sırasında görüntülediği kaya resimlerinin fotoğraflarından oluşuyor. Mysia Fotoğraf Müzesi’nin danışmanlığını da yürüten Engin Özendes, serginin açılışında yaptığı konuşmada “60 yıllık birikimini cömertçe bizlerle paylaşan Alok’a teşekkür ediyoruz. Tutkunu olanlara bu fotoğraflar bir kez daha dağları kucaklayıp sarılma isteği veriyor” dedi.

Küratörlüğünü Engin Özendes’in yaptığı serginin açılışına, çok sayıda sanatseverin yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de katıldı.

Coğrafyadan, antropolojiye, prohistoryadan fotoğraf sanatına farklı pek çok bilim dalı ve disipline ait belgesel niteliğindeki kareleri aynı yelpazede buluşturan Alok’un sergisi, 31 Ocak 2021 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

- REKLAM -

Son Haberler

En çok okunanlar