11.9 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 7, 2023
Booking.com
Ana SayfaHafta SonuAfyon Termal Otel Tavsiyeleri

Afyon Termal Otel Tavsiyeleri

Tatil denildiği zaman aklınıza yalnızca Ege veya Akdeniz Bölgesi’ndeki popüler yerler gelmemeli! Türkiye’nin farklı bölgelerinde de güzel bir tatil yapabilirsiniz. İnsanların aklında çok sayıda seçenek varken neden Afyon’a gideyim sorusu yer alabilir. Ancak, Afyon; size bilhassa termal otelleriyle kendisini sevdirecek.

Afyon termal oteller; yalnızca Türkiye’de popüler değildir. Farklı ülkelerden gelen insanları da ağırlayan konaklama seçenekleridir. Gelin, hem termal otellerin özellikleri hem de Afyon termal oteller hakkında çok işinize yarayacak türden bilgiler verelim!

Termal Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Türkiye; termal otellerle yıllar önce tanıştı. 90’lı ve 2000’li yıllarda bilhassa birtakım rahatsızlıklar yaşayan insanların kaplıcalara gitmeleri söz konusu idi. Ancak, 2010’lu yıllarla beraber termal turizmin profesyonelleştiğini söyleyebiliriz. Termal otel; element ve mineral bakımından bir hayli zengin olan termal suların olduğu bölgelere inşa edilir. Hem sıcak hem de soğuk termal suların faydalı özellikleri vardır. Sıcak termal sularda banyo yapmak ve birtakım rahatsızlıklara çare bulmak mümkündür. Soğuk sular ise genellikle içilerek değerlendirilir.

Termal otel; birtakım özelliklere sahip olmalıdır. Her şeyden önce, otelin Sağlık Bakanlığı onaylı olması şarttır. Aksi takdirde, herhangi bir yasal geçerliliği olmayan bir konaklama seçeneğinde tatil yapmak farklı sıkıntılara sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra, otelin termal su sıcaklığı da gitmeden evvel kesinlikle öğrenilmelidir. Ayrıca, termal suyun hangi rahatsızlıklara iyi geldiği de araştırılması gereken detaylar arasında bulunur.

Hangi Afyon Termal Otelleri Tercih Edilmeli?

Antalya; Türkiye’deki yaz turizminin başkenti olarak bilinir. Afyon ise termal turizmin başkenti olarak tanımlanabilir. Afyon; kaplıcaları, şifalı termal suları ve yeraltı kaynakları ile bilinen bir şehirdir. Zengin yeraltı kaynakları ve sıcak suyu sayesinde her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilen bir yer haline gelmiştir. Gelin, en iyi Afyon termal otelleri listesine bir göz atalım!

  • NG Afyon: Afyon termal oteller denildiği zaman akla ilk gelen isimdir. Bilhassa ailelerin kalması adına uygun bir yerdir. Ziyaretçilerine gün boyu benzersiz etkinlikler vaat eder. Çocuklara özel imkanlar sunulması da otelin bir diğer avantajıdır. Farklı masaj ve SPA hizmetleri ile de dikkat çeken bir yerdir.
  • İkbal Thermal Hotel & SPA: Altı farklı tipte 286 odaya ev sahipliği yapar. Sessiz ve sakin bir yer oluşu ciddi bir avantajdır. Yeşil alanlarla dolu bir çevrede yer almasıyla gören herkesi kendisine hayran bırakır.
  • Budan Termal SPA Otel: Her yaştan insan için uygun bir otel olmakla beraber 2013 yılından bu yana hizmet verir. 157 odalı ve 450 yatak kapasiteli bir otel olduğunu söylemek gerekir. Kaplıca, şifa, sağlık ve eğlence gibi seçenekleri tek bir çatı altında toplaması ciddi bir avantajdır. Ayrıca, isteyenler burada özel günlerini de kutlayabilirler. Sedef, egzama, astım ve nefes darlığı gibi hastalıklara iyi gelebilecek bir yerdir.
- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler