Perispri Alaçatı’da sanat buluşması

Perispri Alaçatı, büyük bir sanat buluşmasına ev sahipliği yaptı. 8 sanatçının 200 eserden oluşan sergisi, misafirlerden tam not aldı.

Perispri Alaçatı, “Zaman ve Nefes” konseptli sanat gecesinde Türkiye’den ve yurtdışından sergi için gelen yüzlerce misafiri ağırladı. Galeri Paye işbirliğindeki sergide 8 sanatçının 9 farklı daldaki 200 eseri beğeniye sunuldu. Amacı sanat severleri hayatın doğallığıyla ve doğayı yeniden keşfetmeleri için yaşamlarında bir pencere açmak olan sergide Dünyaca ünlü Heykeltraş-Cam ve Seramik Sanatçısı Cahide Erel başta olmak üzere Heykeltıraş Arzu Tanlası Erkan, Ressam ve Heykeltıraş Esin Öner, Cam Tasarımı Sanatçısı İbrahim Dinçol ve Kerem Öztürk, Kaligraf ve Ressam Murat Patur, Fotoğraf Sanatçısı Taner Öner ile Seramik ve Heykel Sanatçısı Erdoğan Nur’un eserleri yer aldı. Serginin kuratörlüğünü ise Yeşim Mançe ve Demir Atilla üstlendi.

Katılımcılar dans gösterisi ve sanat eserlerini üzerlerinde sergileyen modelleri hayranlıkla izledikten sonra sergiyi gezerek eserleri yakından görmenin keyfini çıkardı. Katılanlara teker teker teşekkürlerini sunan Sanatçı Cahide Erel “Ben burada ağaçla ağaç, taşla taş, balıkla balık oldum. Burada gördüğünüz her şey oldum. Mekanımı, sanatımı ve değerli sanatçıları sizlerle buluşturmak beni çok heyecanlandırdı. İyi ki varsınız. Burası sanatçıların buluşma noktası olduğu gibi aynı zamanda sanata değer verenlerin de kalbini kazandı” dedi.

Perispri Alaçatı ev sahipliğindeki Zaman ve Nefes sergisi gündüz ve akşam saatlerinde tüm sanatseverlere açık olacak.