31.4 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamSapanca’da Gençlik Buluşmaları Başladı

Sapanca’da Gençlik Buluşmaları Başladı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Sapanca Gençlik Buluşmaları” nın startını Sapanca Anadolu Lisesi’nden verdi.

Her genç bu ülkenin aydınlık geleceğidir

Sapanca Belediyesi’nin gençlere yönelik projelerinden biri olan “Sapanca Gençlik Buluşmaları” Sapanca Anadolu Lisesi’nin Konferans salonunda gençlerin katılımıyla başladı.  Liseli öğrencilere kendi kariyer planlamasını anlatan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, çocuk ve gençleri çok önemsediğini dile getirdi. Başkan Özen “Her genç bu ülkenin aydınlık geleceğidir ve çok değerlidir. Devlet ya da belediye olarak bizim en önemli sorumluluğumuz, sizlere iyi bir eğitim ortamı sağlayabilmektir. Mademki siz geleceğin teminatısınız, sizin iyi eğitim almanız gerekir ki, geleceğimiz aydınlık olsun” diye konuştu.

Kendinizi geliştirin ki, geleceğimiz aydınlık olsun

Öğrencilerin bilim, sanat, spor ve fen bakımından gelişmesi gerektiğini belirten Başkan Özen, “Size verilen imkânları en güzel şekilde değerlendirin, farklı bir donanım ekleyin, kendinizi geliştirin ki, geleceğimiz aydınlık olsun. Ben gençlerimize yani sizlere çok inanıyor ve güveniyorum. Bu buluşmalarda size aktarmak istediğimiz en önemli hadise şudur, siz geleceğin taşıyıcılarısınız. Gelecekte bu milleti, bu ülkeyi omuzlayacak ve onları geleceğe taşıyacak kimselersiniz. Meseleye bu açıdan yaklaşmak lazım, sizlere nasihat etmeye değil, karşılıklı sohbet etmeye geldim. Biz de sizin geçtiğiniz yollardan, okul sıralarından geçtik. Biz derdimizi fikrimizi paylaşacak bir muhatap bulmazdık. Ama şimdi sizlerle bir araya gelerek gençlerin düşüncelerini paylaşıyoruz. Her zaman gençliğin yanındayız. Sizlerle istişare etmek istiyorum. Birçok noktaya kendi açımızdan bakıyoruz. Sizlerin bakış açısını öğrenmek istiyorum. Belediye başkanı seçildim ve Sapanca’mıza güzel eserler bırakmak yarınlarda iyi anılan insan olmak istiyorum” dedi ve Başkan Özen, sözlerine şöyle devam etti:“Sizlerin bulunduğu bu yerden bende geçtim. Benim sizlerden bir farkım bulunmuyor. Belediye başkanı seçilerek önemli bir göreve geldik. Başarılı olmak için herkesin düşüncesini ve bakış açısını almak ve anlamak gerekiyor. Bunun içinde sizlerle bir araya geldim. Sapanca’mızın nereden nereye geldiğini elbette biliyorum. Ama farlı gözlerin ve farklı fikirlerin gelecek yolculuklar için rota olacağını da biliyorum” şeklinde konuştu.

 Dürüstlük, doğruluk ve çalışkanlık üçgeni

Başarının anahtarını üç kelimeyle açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Dürüstlük, doğruluk ve çalışkanlık üçgeni sizi daima ileriye taşıyacağını asla unutmayın. 27 yıllık esnaflık hayatımda asla aynı ivmeyle çalışma hayatında bulunmadım. Her zaman ilerleyen ivmeyle yukarıya çıktım. Planlama yaparak, kendime yol haritası çizdim. Kimseyi üzmeden, kırmadan, atıfta bulunmadan doğru yolda ilerlemeye özen gösterdim. Şu an ki Belediye başkanlığı görevimde nasibimde varmış ki oldum. İnşallah 5 yıl sonra geriye baktığımda, güzel eserler bırakmanın onurunu yaşayacağım. Amacım Sapanca’yı bir üst seviyeye yükseltmek. Turizminde, eğitimde ve süsbitkiciliği alanlarında yeni projelerle ilçeye kazanımlar sağlaya bilmek. Yeni hizmete giren ar-ge ekibimizin hazırladığı onlarca proje üzerinde detaylı çalışmalarla doğru kararlar vere bilmek için mesai harcamaktayız. İlçemizin kıymetini bilerek kaynakları doğru kullanarak, doğayı koruyarak hareket etmeliyiz. Şunu hepimiz biliyoruz ki yatırımsız kentte istihdam kısır döngü içine girer ve yeni yatırımlarla siz gençlerin önü açılır. Şuan 5 yıldız birçok otellerimiz mevcut ve çok kısa sürede bunların sayısı artacak. İnanıyorum ki gelecekte ilçemiz bir kongre merkezi olacak. Hem siz gençlerimiz kazanacak hem ilçemiz, turizmimiz kazanım sağlamış olacaktır” dedi. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; gençlere telefon, tablet ve bilgisayarla geçirdikleri zamanın kaliteli zaman süre içinde kısıtlı ve doğru alanlarda kullanmalarını, bağımlılık noktasında olmamasına vurgu yaptı ve her gencin dalı ne olursa olsun bir sporla ilgilenmesi, beslenmesine önem vermesi gerektiğini aktardı.

Kapım her zaman siz gençlerimize açık

Başkan Özen, “Yarınlar yorgun olanların değil, sağlam, hayata dimdik tutunan, gelecekten beklentileri olan, çalışkan, rahatından vazgeçenlerin olacaktır. Her birinizi iyi üniversitelerde görmek istiyoruz, güzel birer meslek sahibi olmanız ve ülkemizin geleceğini oluşturmanız yolunda hem bir belediye başkanı hem de bir ağabeyiniz olarak her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağım. Kapım her zaman siz gençlerimize açıktır” dedi.

Program konuşmaların ardından soru ve cevap kısmına geçildi. Gençlerin sorunları tek tek cevaplayan Başkan Özen, program sonunda gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Özen’e katılımlarından dolayı Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede ve Okul Müdürü Ahmet Bektaş çiçek takdim etti. Sapanca Gençlik Buluşmaları’nın on beş günde bir, bir lise ile devam edeceği bilgisi verildi.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler