31.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamKültür ve Sanat Rüzgârı Adapazarı OKM’de esiyor

Kültür ve Sanat Rüzgârı Adapazarı OKM’de esiyor

Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında seçkin programlar sanatseverlerle buluşuyor. Orhangazi Kültür Merkezi’nde (OKM) son olarak, çocuk tiyatrosu “Sevimli Panda”, sevilen sanatçılar Umut Akyürek ve Murat Sakaryalı’nın “Türk Sanat Müziği Konseri” ve yetişkin tiyatrosu “Ağaçlar Ayakta Ölür” sanatseverlerle buluştu. Etkinliklere büyük ilgi gösterilirken, sergilenen performanslar ayakta alkışlandı.

Adapazarı Kültür Sanat

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, zengin içerikli programlar şehir insanı ile buluşturuluyor. Etkinliklerin son haftasında, Orhangazi Kültür Merkezi’nde (OKM) Tiyatro 1001 Sanat tarafından sahnelenen çocuk tiyatrosu “Sevimli Panda” çocuklar ve aileleri tarafından ilgiyle izlenirken, Türk Sanat Müziği’nin sevilen sanatçısı Umut Akyürek ve Keman Virtüözü Murat Sakaryalı, hayranları ile buluştu. Sanatçılar sahne performansları ile davetlilere eşsiz bir gece yaşattı.

Ayakta Alkışladılar

Alejandro Casona’nın yazıp, Nedim Saban’ın dilimize çevirip yönettiği, Nevra Serezli, Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Meltem Özlevent ve Mahir Akgündoğdu’nun oynadığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı tiyatro oyunu, Orhangazi Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyunun bitimi ile seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlanan tiyatro oyunu beğeni topladı.

Çelikel’den Teşekkür

Sahne performansları için sanatçıları tebrik ederek etkinliklerin anısına hediye takdim eden Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, kültür ve sanat programlarına ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Çelikel, “Adapazarı Kültür Sanat heyecanımızı bizlerle paylaşan tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Zengin içerikli programlarımızı Mart ayında da devam ettireceğiz. Etkinliklerimize ilginin devam edeceğine yürekten inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler