22.5 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024
Booking.com
Ana SayfaGurmeİzmir’in En Sevilen Ayaküstü Lezzeti Kokoreç Artık Evinizde

İzmir’in En Sevilen Ayaküstü Lezzeti Kokoreç Artık Evinizde

Tedarik ve üretim süreci izlenebilen, üretimi temiz, uzmanlığı babadan oğula geçen, lezzeti geçmişten günümüze baki İzmirli kokoreç markası Kokoreççi Baki Usta, 1982’den beri ilk günkü lezzeti ve hijyen kalitesi ile hizmet veriyor ve vakumlu paketleri ile Türkiye’nin her yerinde evlere konuk oluyor.

Lezzeti Geçmişten Günümüze Baki

Kokoreççi Baki Usta’nın temelleri, sakatat kültürü denince ilk akla gelen, İzmir Şemikler’de Baki Usta tarafından 1982’de atıldı. 1991 yılında seyyar tezgahından yine Şemikler’de yer alan ilk dükkanına taşınan Kokoreççi Baki Usta, hizmet verdiği ilk günden beri lezzetindeki sürdürülebilirliği üretimindeki hijyene de yansıtıyor. Kokoreççi Baki Usta için kokoreçte tazelik ve temizlik olmazsa olmaz.

“Kendi yiyemediğimiz kokoreci müşterilerimize yedirmeyiz” prensibi ile hizmet veren Kokoreççi Baki Usta’nın genç ve vizyoner yüzü Baki Usta’nın oğlu Volkan Çolak. Volkan Usta, babasının deneyimi ve kendi vizyoner bakış açısını bir araya getirerek kokorecin gelenekselliğini koruyarak bu lezzeti geleceğe taşıyor.

Kokoreççi Baki Usta, 2005 yılında Şemikler’de bulunan, şimdi de hizmet veren merkez dükkanına taşındıktan sonra oğlu Volkan Usta ile birlikte ikinci şubesini 2011 yılında Bornova’da, üçüncü şubesini ise 2014 yılında Bostanlı’da açtı.

Üretimi Temiz İzmirli Kokoreç

Kokoreççi Baki Usta ürünleri, hayvanların merada rahatça beslendiği, kekiğinden nanesine kadar her çeşit bitkiyi yiyebildiği bölgelerden, çoğunlukla da Balıkesir’den gelen kuzularla hazırlanıyor. Kokoreççi Baki Usta, kuzunun kesiminden sonra kokoreç halinde servis edilene kadarki süreçte yer alan tüm işlemleri kendi üretim tesisinde, tüm hijyen parametrelerini gözeterek yapıyor.

Kokoreci Evinize Getiren Marka

Kokoreççi Baki Usta dükkanlarında verdiği hizmete ek olarak www.kokoreccibaki.com.tr web sitesi üzerinden Türkiye’nin her yerine soğuk zinciri koruyarak kargo ile pişirilmesi yapılmış, vakumlanmış kokoreçlerini ulaştırıyor.

Kokoreççi Baki Usta, tezgahındaki lezzetin keyfine evinizde varabilmeniz için pişirilmiş dilim kokoreç, atom ya da uykuluğu kendi üretim tesisinde, özel koşullarda vakumluyor, içerisine kuru buz doldurulmuş straforlarla paketliyor. Güvenilir tedarik süreci ve soğuk zincir lojistiğiyle Türkiye’nin her yerine gönderiyor.

Dünya Kokoreç Günü

Türkiye’de ülke mutfağının vazgeçilmez sokak lezzetlerinden biri olan kokoreç, İspanya, İtalya gibi ülkelerin mutfaklarında da farklı tarifler ile yer alıyor.

Kokoreççi Baki Usta, kokorecin ülke mutfağımız için öneminin de farkına vararak 2017 yılında 8 Kasım’ı Dünya Kokoreç Günü ilan etti ve üretimi temiz, kaliteli ve lezzetli kokorecini daha fazla kişiye ulaştırmaya ve tanıtmaya başladı.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler