32.5 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamHidayet Yiğit duygu yüklü bir veda programıyla emekliye ayrıldı

Hidayet Yiğit duygu yüklü bir veda programıyla emekliye ayrıldı

42 yıl önce başladığı öğretmenlik mesleğinde yüzlerce öğrenci yetiştiren Hidayet Yiğit duygu yüklü bir veda programıyla emekliye ayrıldı.

Sakarya’da mesleki eğitimin tecrübeli isimlerinden Hidayet Yiğit için okul yönetimi ve öğretmen arkadaşları veda yemeği düzenledi.

Güneşoğlu Tesislerinde gerçekleşen programa; Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Eğitim Gönüllüsü İşadamı Muzaffer Güneş, İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın, okulun eski müdürleri Yunus Öztürk, Sedat Abuç, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erhan Kantere, Gölkent Ortaokulu Müdürü Asım Tok, Ferizli Recepbey MTAL okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Ferizli Recepbey MTAL Müdürü Ali Harbi, Hidayet Yiğit öğretmeni 20 yıl önce tanıdığını, mesleki eğitim alanında önemli bir isim olduğunu belirterek, yaş haddinden emekli olan Hidayet öğretmene bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk diledi.

Uzun yıllar müdürlüğünü yaptığı 1. Endüstri Meslek Lisesinden öğrencileri olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Aşcı, Ferizli Recepbey MTAL müdür yardımcıları Şerafettin Budak ve Yılmaz Yolcu ile son dönemde birlikte çalışmasının kendisi için büyük gurur vesilesi olduğunu ifade eden Hidayet Yiğit, yıllarını verdiği eğitim camiasından ayrılmanın hüznünü yaşadığını kaydetti.

Duygu yüklü gecede emekliye ayrılan Hidayet Yiğit’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edilerek, emeklilik yaşamında mutluluklar dileğinde bulunuldu.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler