Ali Karakuş Kimdir?

Ali Karakuş, 1970 yılında Mersin’de doğdu.

1988’de Kuleli Askerî Lisesi’nden, 1994’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitenin son sınıfını öğrenci değişim programıyla gittiği Texas Tech University’de tamamladı.

Farklı sektörlerde edindiği profesyonel deneyimlerin ardından 1999 yılında eğitim danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2001 yılından bu yana da kurucusu olduğu eğitim ve danışmanlık firmasında liderlik, yönetim, kişisel dönüşüm ve satış alanlarında eğitimler tasarlıyor ve veriyor. Bugüne dek eğitimler vererek 30 binden fazla insanın hayatına dokundu. Yaşam amacını “bulunduğu köşeyi aydınlatmak” olarak görüyor.

Bireysel katılıma açık eğitimler, bire bir çalışmalar, enerji, nefes, meditasyon inzivaları gerçekleştiriyor. Bu kitap dışında En Büyük Eserin Sensin ve 0’dan 1’e adlı iki kitabı ve İçimde Aşk Var adlı bir çalışması daha bulunmaktadır. Kendi ifadesiyle:

“Ben; o efsanevi, ışıklar saçan, harikulade şehri, vazgeçmeksizin aramış kâşifim. Aradıkça anlamış bulundum ki, o her gün kendisinden yeni güzellikler yaratan, keşfedilesi, görülesi şehir de zaten benim. Bulduğum da aradığım da her an değişiyor. İşte tam da bu yüzden; sonsuz bir arayış, sonsuz bir oluş, sonsuz bir bekleniş ve sonsuz bir kaybediş benimkisi. Ya da tam da bu yüzden belki; sonsuz bir boşluk ve sonsuz bir sessizlik hepsi…”

“Yazarken, konuşurken, yaşarken kendimden dileğim; kendimi aradan çıkarmak ve hayatın akışıyla bir nabız yaşamak, hakikatten başka her şeyden soyunup arınmak. Yaşam benden ifadesini bulsun, kendini benden türetsin ve ‘ben’ gölge etmeyeyim yeter. Meselem, hayatta sevginin olmadığı boşluğu sevgiyle doldurmak değil –bu saçma bir girişim olurdu– meselem, yaşayan yegâne şeyin; sevginin, bizatihi kendi bilinci olmak.”

Bir cevap yazın