Agora 1890, evlere geliyor

Cumhuriyet Dönemi öncesinden kalma gerçek meyhane kültürünü yaşatan Agora 1890, pandemi kısıtlamaları sona erene kadar geçmişten günümüze miras mezeler, ara sıcaklar ve seçme lezzetleri, UV sterilizasyonu güvencesiyle “Çilingir Box” ile evlere getiriyor.

Çilingir Box ile Şef Ahmet Arı’nın İstanbul’un adeta kültürlerin buluşma noktası haline gelen tarihi Balat semtine has tatlardan hazırladığı lezzetli yiyecekler, Agora 1890’ın her buluşmaya eşlik eden ve yıllarca unutulmayan şarkıları eşliğinde müdavimleriyle buluşuyor.

Vazgeçilmez mezeleri ile hoş sohbetlere lezzet katıyor

Sahip olduğu tarihi doku, Zeki Müren ve Müzeyyen Senar gibi Türk musikisinin unutulmaz sanatkârlarının plaklarından yükselen müzik eşliğinde 130 yıllık asmanın altında oturup hoş sohbetlere ev sahipliği yapan Agora 1890’ın favori lezzetleri arasında; Yaprak Ciğer, Bademli Kabak, Girit Ezmesi, Balık Pastırması ve Tarama, yer alıyor.

Agora 1890, mutfağından çıkan birbirinden farklı mezelerin, ara sıcak seçeneklerinin, et ve balık çeşitlerinin de olduğu zengin lezzetleri tek bir çatı altında buluşturuyor. Özellikle Ortadoğu, Girit, Rum
ve eski İstanbul gibi birçok kültürden oluşan meze çeşitleri, günlük olarak hazırlanarak masalardaki yerini alıyor.

Agora 1890’ın Çilingir Box servisi hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için www.agora1890.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

- REKLAM -

Son Haberler

YADEM’le çocuklar gibi şenler

Sakarya Büyükşehir YADEM’le İl Ormanı’nda yürüyüş, egzersiz ve gün sonunda piknik yapan yaşlılar, eğlenceli ve keyifli bir gün geçirdi....

En çok okunanlar