20.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024
Booking.com
Ana SayfaMagazinZeliha Sunal yaz sezonuna hızlı giriş yaptı

Zeliha Sunal yaz sezonuna hızlı giriş yaptı

Geçtiğimiz aylarda yeniden seslendirdiği “Sev Dünyayı” şarkısıyla en çok dinlenen sanatçılar arasında yerini alan, çevreye duyarlılığı, dikkat çeken tasarımları ve gerçekleştirdiği defilerle adından söz ettiren ünlü sanatçı Zeliha Sunal, yaz sezonuna hızlı giriş yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen, ünlü solist Zeliha Sunal öncülüğünde ve Aydemir Tuncer şefliğinde bir araya gelerek hayata geçirdiği “Çocuk Çevre Korosu” kuruldu. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve çok sesli çocuk koroları, 80 çocuğun bir araya gelmesiyle oluşan koro çok ilgi gördü. Yakın zamanda koroyu daha da büyütmek isteyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhitin Böcek’in Çevre Başdanışmanı Lokman Atasoy, “Türkiye’nin en büyük çocuk çevre korosunu kuracağız” dedi.

İÇEÇECEK KUTULARINDAN RİTM ADAM HEYKELİ

PET ŞİŞELERDEN BALIK HEYKELİ

Festivalden festivale koşan sanatçı Zeliha Sunal, 7 Haziran Çarşamba günü Alanya’da “Çevre Festivali”ne  yerini alarak, atıların geri dönüşümü konusunda neler yapılabileceğini ve bu konuyu çeşitli aktivitlerle anlatacak. Alüminyum kutularından oluşturduğu kıyafet ile ritm adam yapan sanatçı, çocuklarla eğlenceli atölyeler düzenleyecek.

 8 Haziran da da İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nin gerçekleştireceği Marmara Denizi Günü’nde sahilde 3770 şişeden oluşan, 1.80 m  boyunda ve 3,5 m. eninde pet şişelerden balık heykeli yapacak olan Zeliha Sunal’ın güneş enerjisi ile aydınlatılan balık heykeli daha sonra sahilde sergilenecek.

Zeliha Sunal Atıksal Yaşam platformuyla düzenlediği etkinliklerde “Dünyamızı kirleten pek çok materyali göz önüne koyarak eğlenceli bir şekilde çevre kirliliğini göz önüne sermek istedim. Gideceğimiz Başka gezegen yok. Dünyamızı korumalıyız. Çocuklarımıza yaşanabilecek temiz bir dünya bırakalım” dedi.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler