31.4 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamYozgatlılar Arabaşı programıyla bir araya geydi

Yozgatlılar Arabaşı programıyla bir araya geydi

Sakarya Yozgatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dernek binasında düzenledikleri Arabaşı programında, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’u ağırladılar.

YOĞUN KATILIM

Serdivan İlçesi’nde faaliyet gösteren Sakarya Yozgatlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Arabaşı Programına katılım yoğum oldu. Programa AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AKP Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Pamukova Jandarma Komutanı Mustafa Apaydın’ın yanında çok sayıda ilimizde yaşayan Yozgatlı katıldı.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ”

Dernek Başkanı Günay Yazıcıoğlu, Yozgat’ın kış aylarında her evde muhakkak yapılan yöresel yemeklerinin başında gelen Arabaşı’nı,  Sakarya’da yaşayan hemşerileri ile yaşatmak istediklerini belirterek; “Derneğimizde Yozgat’ımızın kültürünü, örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşatmak adına, çeşitli etkinlikler düzenleyip, Sakarya’mızda yaşayan hemşerilerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bugün Yozgat’ımızın geleneksel yemeklerinden biri olan Arabaşı’nı yaparak, hemşerilerimiz ile soğuk kış gününde içimizi ısıtmak istedik. Programımıza katılıp bizlerle Arabaşı çorbamızı içen Milletvekilimiz  Ali İhsan Yavuz ve misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“KARDEŞ ŞEHRİ”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Yozgatlılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Sakarya’mız adeta küçük bir Türkiye. Doğusundan, batısından, güneyinden, kuzeyinden, hatta Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan gelen birçok kültürün bir arada kardeşçe yaşadığı tek şehir diyebilirim. Yozgat’tan ilimize göç etmiş vatandaşlarımızın burada kültürlerini, geleneklerini yaşatmaları, burada doğan çocuklarına bu kültürü aşılamaları çok güzel. Bizleri güçlü kılan kültürlerimize sahip çıkmak, onları yaşatmaktır. Bugün burada Yozgat’ımızın geleneksel Arabaşı’sını ilk kez tatma fırsatı buldum. Emeği geçenlerin ellerine sağlık ” şeklinde konuştu.

DEPREM ŞEHİTLERİNE DUA

Programda Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremde hayatına kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımız için Müftülük Personel Şube Müdürü Hamza Seçkin tarafından dua edildi.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler