32.5 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaSağlıkYeni Fıtness Trendi: Antıgravıty Yoga

Yeni Fıtness Trendi: Antıgravıty Yoga

Christopher Harrison tarafından 1991 yılında New York’ta yaratılan AntiGravity Yoga, en yenilikçi ve en eğlenceli fitness trendi olarak günden güne yayılmaya devam ediyor.  AntiGravity Yoga Eğitmeni Selma Camgöz, hamak yogası olarak da anılan tekniğin özellikle omurganın açılarak olması gereken hizaya gelmesinde etkili olduğunu söyledi.

Tüm dünyada her geçen gün daha da popüler hale gelen AntiGravity Yoga, bireyin genel sağlığını ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniği. AntiGravity Yoga, kişinin omurgası üzerindeki basıncı azaltmayı ve kasları uzatıp güçlendirerek vücudu ayak parmaklarından başa kadar doğrultmayı hedefliyor. Vücutta oluşan tüm olumsuz etkileri baş aşağı duruşlarla beraber minimize eden ve bunu yaparken omurgayı baskısız bir şekilde açabilmeyi sağlayan bu teknik, kaslara zarar vermeden esnekliği çok çabuk arttırıyor.

2018 yılında AntiGravity Yoga’nın yaratıcısı Christopher Harrison’un Fitness Training Programı’nı tamamlayarak eğitmen olan Selma Camgöz, Türkiye’de ve dünyada birçok ünlü ismin vücut sağlını ve formlarını korumak için tercih ettiği bu tekniğin birçok faydası bulunduğuna dikkat çekiyor. Baş aşağı durmaların, yüzdeki kılcal damarlara taze kan gitmesini sağlayarak cildi canlandırırken anti aging etkisi yaratığını söyleyen Camgöz, AntiGaravity Yoga’nın, vücudun seratonin, endorfin, endofolin, endokannabinoid ve dopamin gibi mutluluk hormonları salgılamasına da katkı sağladığını belirtiyor.

Eğitmen Selma Camgöz, yoga, dans, pilates, kinesis, gyrotonic ve akrobasiden meydana gelen melez bir egzersiz metodu olan AntiGravity Yoga’nın, özellikle uzun süre masa başında oturan, omurga problemi yaşayan ve eklem ağrıları çeken kişiler için çok faydalı olduğunun altını çiziyor.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler