Yalovalı minikler Şeker Nine’nin Çiftliği’nde eğlendiler

   

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından çocuklar için organize edilen çocuk tiyatroları devam ediyor. Bu hafta çocuklar için sahnelenen ‘Şeker Nine’nin Çiftliği’ isimli tiyatro gösterisinde minikler, yine doyasıya eğlendi.

Şubat ayı içinde ilki ‘Kırmızı Başlıklı Kız Kötülere Karşı’ ile başlayan çocuk oyunları, bu hafta ‘Şeker Nine’nin Çiftliği’ isimli çocuk tiyatrosu ile devam etti. Sabahattin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda 8 Şubat Cumartesi günü 13:00 ve 15:00 saatlerinde iki seans olarak çocuk izleyicilerle buluşan tiyatro gösterisi, miniklerin gönlünde taht kurdu.

Gri Kalem oyuncularının birlikte yazıp birlikte oynadıkları oyunda Ömer Çakır, Funda Yıldız, Halime Uzunboy ve Sema Yavuz tiyatro oyununda yer alırken oyunun yönetmenliğini ise Halime Uzunboy gerçekleştirdi.

Çocuklara Özel Yürüyen Köşk Sergisi

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk’ün kentimize mirası Yürüyen Köşk’e ait fotoğraflar çocuk tiyatrosunda sergilendi. Çocuklar bu güzel fotoğraflar karşısında adeta büyülendi. Yürüyen Köşk’ün tarihi de yetkililer tarafından miniklerimize anlatıldı. Veliler bu güzel düşünce için Yalova Belediyesi ve Belediye Başkanı Vefa Salman’a teşekkür ettiler.