21.7 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 21, 2023
Booking.com
Ana SayfaYaşamTürk halkının yüzde 83’ü balkabağını tatlılarda tüketiyor

Türk halkının yüzde 83’ü balkabağını tatlılarda tüketiyor

Areda Survey’in 1100 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği balkabağı araştırmasına göre Türk halkının yüzde 83’ü balkabağını tatlı olarak tüketiyor.

Pazar tezgâhlarını renklendiren, masallarımızın başkahramanı, sofraların süslü lezzeti balkabağı mevsimi geldi. Balkabağı bereketiyle tatlılarımıza, çorbalara, böreklere ve hatta kahvelerimize bile lezzet katıyor. Araştırmaya göre Türk halkı balkabağını yüzde 83 ile en çok tatlılarda tüketmeyi seviyor. Yüzde 9,3’ü çorbalarda, yüzde 6,8’i hamur işlerinde ve ana yemeklerde, yüzde 0,9’u ise kahve aroması olarak tercih ediyor.

Kabak Tatlısı Fırınlanmış, Tahinli ve Bol Cevizli Seviliyor

Lezzetiyle damakları çatlatan balkabağı tatlısını araştırmaya göre Türk halkı yüzde 61,8 ile fırınlanmış, yüzde 76,4 ile tahinli ve yüzde 80,5 ile bol cevizli olarak tüketiyor.

Araştırma Metodolojisi

Areda Survey tarafından 16 – 21 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen balkabağı araştırmasına 1100 kişi katıldı. Tüketici eğilimlerini düzenli olarak ele alan araştırma, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI tekniği ile “Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli” kullanılarak gerçekleştirildi.

 

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler