25.5 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana SayfaEğitimTrakya Üniversitesinde Edirne’nin Manevi İklimi Konuşulacak

Trakya Üniversitesinde Edirne’nin Manevi İklimi Konuşulacak

Trakya Üniversitesi ve İslami İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) iş birliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde “Uluslararası Edirne’de Tasavvufi Hayat ve Hasan Sezâî-yi Gülşenî Sempozyumu” düzenlenecek.

Trakya Üniversitesi ve İSAV iş birliğinde hayata geçecek sempozyumda irfani bakış açısının canlılığını korunması bilinciyle başta Hasan Sezâî-yi Gülşenî olmak üzere Edirne ve çevresinde yaşamış olan manevi mimarları anmak ve düşüncelerinin gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor. Türkiye’nin ve Balkanların farklı bölgelerinden gelen akademisyen ve araştırmacıların kaleme alacağı 59 bildirinin sunulacağı sempozyumun açılış oturumu Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenirken bildiriler çevrim içi ortamda sunulacak.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Salih Tuğ ve Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın düzenleme kurulu başkanlığı görevini üstlendiği sempozyum, Trakya Üniversitesinin sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edilebilecek.
İlginiz Çekebilir
spot_img

Son Eklenen Haberler