Tekerlekli Valiziniz Yollara Yıllara Meydan Okusun

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun tekerlekli valiz satın almak için ince eleyip sık dokumanız gerekir. Taşımayı düşündüğünüz eşyaların yanı sıra yaşam biçiminize ve stilinize de uygun olacak modeller, farklı boyutlarda beğeniye sunulur.

  • Son dönemlerde tekerlekli valizlerin çocukların kullanımına uygun ebatlarda üretilenleri de büyük ilgi görmektedir.

Genelde set olarak satılan ürünler, farklı süreli seyahatler için ayrı ayrı kullanılabilir. Sert mi yoksa yumuşak mı, 4 tekerlekli mi yoksa çek çek mi gibi sorulara cevap bulduktan sonra valiz alışverişine çıkabilirsiniz.

Yeni Bavul Almadan Önce Önerilere Kulak Verin!

İster kabin boyu ister daha büyük olsun bir valiz alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu hafifliktir. Yeni bavul alırken ürünün boş ağırlığının son derece az olmasına özen gösterilmelidir. Zaten içi doldurulacak olan ürününün pek çok yerde taşınması gerekeceği de unutulmamalıdır!

  • 2 tekerlekli valizlerin kullanım kolaylığının yanı sıra son dönemlerde daha fazla tercih edilen 4 tekerlekli modeller daha rahattır.

Tekerleklerin bavula monte ediliş şekline ve özellikle malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir. Dış rengi ve deseni güzel görünen valizlerin birkaç kullanım sonrasında ne duruma gelebilecekleri baştan hesap edilmelidir. Kumaş kaplama modellerin su ve nem geçirmez malzemelerden hazırlanmış olmasına özen gösterilmelidir. Her seyahatin bir de dönüşü olduğu düşünülerek valiz seçimi yapılmalıdır.

  • Bu aşamada körüklü modeller devreye girer ve yapılan yeni alışverişlerin de kolay bir şekilde taşınmasına imkân tanır.

Körüklü modeller açıldıkları zaman en az %20 oranında daha fazla eşya taşır. Bu durum ikinci bir valizin hazırlanma gerekliliğini ortadan kaldırır.

Uzun Ömürlü Bir Valizin Olmazsa Olmazları

Kalite ve dayanıklı malzeme seçimi bir valizin olmazsa olmazıdır. “Bir bavul ne kadar pahalıysa o kadar kalitelidir” diye düşünmekten vazgeçin ve tercihinizi yapmadan önce ciddi bir araştırmaya girin. Valizin dış tasarımı kadar iç tasarımına da özen gösterin.

İçi iyi bir şekilde tasarlanmış modeller seyahatinizin konforunu artıracak en temel etkendir. Bavulunuzu aldıktan sonra seyahat hazırlığı yaparken her türlü durumu göze alarak isim etiketi hazırlığını da ihmal etmeyin!