30.8 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamSibel Köse Quintet caz tutkunlarıyla buluştu

Sibel Köse Quintet caz tutkunlarıyla buluştu

Caz müziğinin sevilen isimlerinden Sibel Köse Quintet, Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Nilüfer Caz Tatili kapsamında sahne alarak hayranlarıyla buluştu.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği 5. Uluslararası Nilüfer Caz Tatili, değerli sanatçıları Bursalılar’la buluşturmaya devam ediyor. Nilüfer Caz Tatili kapsamında Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahne alan Sibel Köse Quintet, hayranlarına keyifli anlar yaşattı.

Caz yolculuğuna üniversite yıllarında başlayan Sibel Köse, farklı müzikal birlikteliklerle yorumculuğunu da geliştirdi. Birbirinden değerli müzisyenlerden oluşan Sibel Köse Quintet, iki saat süren konserde izleyenlere müzik ziyafeti sundu. Tenor saksafonda Engin Recepoğulları, piyanoda Kürşad Deniz, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Cem Aksel’in yer aldığı konserde Sibel Köse, Billie Holiday, Sarah Vaughan gibi cazın efsane isimlerinden parçalar da seslendirdi.

Sibel Köse Quintet, gecenin sonunda dakikalarca alkışlandı. Konserin sonunda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem adına Sibel Köse ve ekibini performansından dolayı kutladı.

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nde yer almaktan duyduğu heyecanı dile getiren Sibel Köse de, “Bu tür etkinlikler bizi, dinleyicilerle bir araya getiriyor. Nilüfer Caz Tatili programında ilk kez yer aldım ve burada olmaktan çok mutluyum. Umarım bu etkinlik çok uzun yıllar devam eder. Farklı projelerle devam ederiz. Bursa’da caz müzik potansiyeli var. Caz söylemek isteyen Bursalılar’la atölyede de bir araya gelmeyi isterim” diye konuştu.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler