32.5 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamSakarya'da ömrü dolan malzemeler sanata dönüştü

Sakarya’da ömrü dolan malzemeler sanata dönüştü

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine kültür sanat faaliyetleri kapsamında yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

SATSO Hizmet Binası fuaye alanında geçtiğimiz hafta açılan Sakaryalı Sanatçı Hamdi Çınar’ın atık ürünler, antika ve kullanma ömrü dolmuş malzemelerden oluşan “Müdahale” isimli sergisi sanatseverlerin ilgisi ile karşılandı.

SATSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde gerçekleştirilen açılış törenine SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, SASKİ Genel Müdürü İlyas Demirci, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Kızılcık ile SATSO Meclis Üyeleri katıldı.

Açılışta konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, böyle özel bir sergiye SATSO olarak ev sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek “İlimizde kültür sanat anlamında da üretimin artması ve desteklenmesi adına çalışmalarımıza devam ediyor, sanatçılarımızın değerli eserlerini Odamız fuaye alanında sergiliyoruz. SATSO hem üyelerimizin hem sanatseverlerin, dolayısıyla Sakaryalıların ortak çatısı olarak hizmet veriyor. Bu anlamda değerli sanatçımız Sayın Hamdi Çınar’ın sergisinin memnuniyet duyuyoruz. Eserlerin özellikle geri dönüşüm ürünlerinden oluşturulması bizlerin ilgisini daha çok çekiyor. Sergimizin sanatçımıza ve oda camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Eserlerinde eklektik bir yapı sergileyen Sanatçı Hamdi Çınar, ise birçok dönem ve kültürün parçalarını bütünleyerek kendi yorumunu farklı boyut ve üslupla izleyiciye sunduğunu belirtti.

Açılışın ardından eserleri inceleyen sanatseverler, özel çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Sergi 11 Mart’a kadar SATSO Fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine sunulacak

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler