31.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamSakarya Bu Programı Bekliyor

Sakarya Bu Programı Bekliyor

Adabilim Okulları bu yıl altıncısını gerçekleştireceği ve geleneksel hale gelen Yedincioğul Şiir akşamları Sakarya Üniversitesi’nde yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor. 

Edebiyatımızın en güzel şiirlerinin öğrenci ve şairler tarafından yorumlanacağı program Salı akşamı saat 19:34’de Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde şiir ve  edebiyat dostları ile buluşacak. Programda Mehmet Akif Ersoy’dan İsmet Özel’e Necip Fazıl Kısakürek’ten, Bahattin Karakoç’a kadar edebiyatımıza eşsiz eserler kazandıran şairlerimizin unutulmayan şiirleri ile anılacağı programda şiirin yanı sıra Anadolu’nun farklı yörelerinden sevilen Türküler ve Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserleri yine öğrencilerin dilinde hayat bulacak. 

Program ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Şiir bizim medeniyetimizin en temel öğelerinde biri. Biz Okul olarak okumaya, yazmaya, şiire ve şaire ayrı bir önem atfediyoruz. Görüyoruz ki yalnızca akademik başarının öncelendiği bir eğitim anlayışı öğrencilerimizin ruh dünyasına hitap etmiyor. Buradan hareketle 5 yıl önce başladığımız şiir yolculuğunun bu yıl altıncısını geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Sakarya Üniversitemizin de desteğiyle Kongre ve Kültür merkezinde gerçekleştireceğiz. Şiirin şuura tebdil etmesi, yeni umut fidanlarını yeşertmesi temennisiyle tüm Sakaryalıları; kalplerimizin katılığını izale etmek ve fikir dünyamızda yeni kapılar açmak için Mehmet Akiflerin, Necip Fazılların, Sezai Karakoçların seslerine kulak vermeye davet ediyoruz” dedi.  

Yaklaşık 2 aydan beri çalışmaları süren programa şehrimizin şiire ve sanata gönül vermiş değerli büyüklerinin ve şairlerin de dâhil olduğu geniş bir davetli listesi hazırlandığını dile getiren Özen, konuşmasının sonunda 25 Şubat Salı akşamı tüm Sakaryalı şiir severleri Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ne beklediklerini ifade etti.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler