19.9 C
İstanbul
Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaEğitimReklam filmi yapımını ustalarından öğrendiler

Reklam filmi yapımını ustalarından öğrendiler

SUBÜ Sakarya MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı tarafından sektörle buluşma günleri kapsamında ‘Reklam Filmi Prodüksiyonunda Yönetmen ve Oyuncunun Rolü’ başlıklı bir seminer düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, sektörle buluşma günleri kapsamında ‘Reklam Filmi Prodüksiyonunda Yönetmen ve Oyuncunun Rolü’ başlıklı bir seminer düzenledi. SUBÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere film yönetmeni ve yapımcı Nergis Şentürk ile oyuncu Burcu Özer Uçar konuşmacı olarak katıldı. Seminerde; reklam sektörünün dinamikleri, yönetmenin rolü ve oyuncu – müşteri – ajans ilişkisi ele alındı. Ayrıca öğrencilere tecrübe aktarımı yapıldı. Seminerin sonunda Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Selcen Vodinalı, uygulama becerisinin önemine vurgu yaparak konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti.

Nergis Şentürk kimdir?

2007 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan film yönetmeni ve yapımcı Nergis Şentürk, Plato Film’de prodüksiyon asistanı olarak meslek hayatına başladı. Çok sayıda reklam ve sinema filminde prodüksiyon ve reji asistanlığı yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’nde New York Dijital Film Akademisi’nin Film Yapımı Bölümünü bitirdi. Amerikan film prodüksiyon şirketi MG Cinecraft’ta yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Magic Master, Melissa ve Until Then isimli kısa filmleri Pinewood Studios The Lift-Off Sessions, Roma Bağımsız Prizma Ödülleri, Bridge Fest, Art All Night Trenton gibi festivallerde gösterildi. Magic Master ile En İyi Yönetmen Ödülünü aldı. Klipler yönetti, Google Glass ve Adam Smith gibi firmaların reklam filmlerini çekti. Yapımcısı ve yardımcı yönetmeni olduğu A Moderate Folly isimli absürt komedi filmi ile Chelsea Film Festivali, Accolade Küresel Film Yarışması, Falcon Uluslararası Film Festivali gibi prestijli festivallerde ödüller kazandı. Japon-Amerikan ortak yapımı ‘Safu’ dizisi Japonya Dünya Film Festivali, Los Angeles Film Ödülleri, Manhattan Film Festivali gibi festivallerde gösterildi ve ödüller aldı.

Burcu Özer Uçar kimdir?

2008’de Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan oyuncu Burcu Özer Uçar, Kocaeli Şehir Tiyatrosu ve Ekol Drama’da oyunculuk eğitimi aldı. 2011’den beri dizi, sinema ve ağırlıklı olarak reklam oyunculuğu yapmaktadır. Gıda, kozmetik, finans ve zincir market sektörlerinden birçok tanınmış firmanın reklam filminde oynadı. Romantik Komedi 2 ve Can Feda sinema filmleri ile Bir Aile Hikâyesi ve Sadakatsiz dizilerinde rol aldı.

İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler