30.8 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaSağlıkOnline terapi nedir? Nasıl yapılır?

Online terapi nedir? Nasıl yapılır?

Özel Medar Hastanesi Sakarya Psikoloji Kliniğinden Uzm. Klinik Psikolog S. Hatice Aşkar, Covid 19 salgını tedbirleri kapsamında son zamanlarda sıklıkla başvurulan online terapi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

AVANTAJLI BİR SÜREÇ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını ile mücadele kapsamında, Türkiye’de de sosyal mesafeyi korumak adına birçok önlem alınıyor. Vatandaşların çoğunlukla evde kaldığı bu günlerde bazı tıbbi tedavilerde uzaktan yapılabiliyor. Bu kapsamda vatandaşların en sık başvurduğı yöntemlerden biri de online terapi. Uzm. Klinik Psikolog Hatice Aşkar, online terapi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak tavsiyeler verdi. Psikolog Aşkar, “Son günlerde sıklıkla duyduğumuz şeylerden biri de online terapi. Peki nedir online terapi ve Nasıl yapılır? Ruh Sağlığı hizmetlerinin İnternet üzerinden sunulmasıdır. Salgın hastalıktan dolayı, iş temposundan Dolayı, yaşadığı şehirden dolayı hizmet almakta zorlanan kişiler için avantajlı bir süreçtir” dedi.

NASIL UYGULANIR

Uzm. Klinik Psikolog Hatice Aşkar konu ile ilgili son olarak şunları kaydetti: “İçinde bulunduğumuz zor günlerde evden çıkmadan, güvenli ve rahat hissettiğiniz alanlarda bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Online terapi, bilgisayar ve telefon programları üzerinden yapılmaktadır. Öncelikli olarak güvenli bir seans ortamı yaratılır ve görüşmeler 50 dakika yüz yüze seanstaki gibi gerçekleştirilir. Terapi esnasında kayıt alınmaz ve gizlilik konusuna önem verilir. En kısa sürede yüz yüze seanslarımızı gerçekleştirmek dileği ile.”

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler