Nükhet Duru, “Hiçbir şeye tutku derecesinde bağlanmam”

Yeni düet albümü “Hikayesi Var” ve belgeseli “Duru Olmak “ ile tekrar gündeme oturan Nükhet Duru , Wesida Medya Grubu dergilerinden Roll Life’ın yazarlarından Bektaş Türk’ün sorularına içten yanıtlar verdi.

İşte derginin yeni sayısında geniş yer alan röportajdan bazı sorular ve Duru’nun içten cevapları..

Sahnedeki Nükhet Duru ile normal hayattaki Nükhet Duru’nun dünyaları nasıl?

– Sahnede ister istemez bir role, bir tavra bürünüyor insan ne kadar kendini yansıtsa da ışıkların ve sana bakan bütün o gözlerin karşısında biraz ışığa tutulmuş tavşan gibiyiz. Normal hayattaki rahatlığım yerini oto kontrole bırakıyor.

Yeni bir film çevirseniz konusu ne olurdu ve yönetmen koltuğunda oturmak ister miydiniz?

– Bir müzikalde oynamak isterdim. Chicago’nun beyazperdeye aktarılması gibi. Yönetmek istemezdim çünkü bence herkes iyi bildiği işi yapmalı.

İç sesinizi dinleyerek kendinize hangi konularda dur dediniz?

-Hayatımdaki insan sarfiyatını durdurdum. Benim aman bir tatsızlık çıkmasın diye idare etmeme, alttan almama bağlı olan tüm yapay ilişkilerden kendimi azad ettim. Çok mutluyum.

Müzik hayatınızın ilk yıllarındaki Nükhet Duru’ya öğütler vermek isteseydiniz, neler söylerdiniz?

– Hiçbir şey için müziğe ara verme, kendine inanmaktan asla vazgeçme derdim. Önümüzdeki günler sağlık sıhhat getirdiği sürece üretmeye, çalışmaya ve dönüşmeye devam edeceğiz. Yaşadığımız sürece kendimize yeni ne katabiliriz, bence hepimizi kaç yaşında olursak olalım gelişmeye götüren kapı bu soruyla aralanıyor. Cehov’un dediği gibi , ‘Bizi çalışmak kurtarır’ ben de çalışmaya aşığım ve devam edeceğim.

Tutkularınız neler?

– Hiçbir şeye tutku derecesinde bağlanmam. Yapmaktan çok keyif aldığım şeyler olabilir ancak olamadığı durumlarda kati suretle yoksunluk hissi yaşamam. Güneş herkes gibi belki benim için diğerlerinden biraz fazla bir enerji kaynağı, gün güneşli olsun onun dışında her koşula uyum sağlarım.

Sahneye çıkmadığınız zamanlarda neler yaparsınız ?

– Örgü örerim, fırsat buldukça yemek yapmayı, başka tatlar denemeyi severim. Kitap okurum, moda dergilerine bakarak kostüm tasarımlarım için fikir oluştururum ve spor yaparım.

- REKLAM -

Son Haberler

Çini ve ipekle adım adım UNESCO’ya

BURSA – UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı 2021 dönemi için Türkiye’den gönderilecek iki dosyadan birini Bursa olarak...

En çok okunanlar