Minori Kafe yeni ve özel lezzetleri Sakaryalılar’a sunuyor

Sakarya’nın yeni lezzet durağı olacak Minori Kafe Serdivan Bağlar Caddesi Sipahi Sokak’ta çok şık bir mekanda açıldı. İzmirle özdeşleşen boyozdan anadolu mutfağına, sabah kahvaltılarından farklı kahve sunumlarına kadar yeni ve özel lezzetleri her kesimden ve yaştan Sakaryalılar’a sunuyor.

BİR AİLE İŞLETMESİ MİNORİ KAFE

Mavi Durak olarak bilinen Bağlar Caddesi’ne bağlantılı sokaklar, son dönemde birbiri ardına açılan şirin ve kafe-restoranlarla dikkat çekerken bunlara bir yenisi daha eklendi. Uzun yıllar bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra, kamudan ayrılan eşi Tuncay Tütüncü ile birlikte Pera Gayrımenkul Danışmanlığı’nı kuran Elif Tütüncü, şimdi de bir aile işletmesi olarak Minori Kafe’yi açtı.

PASTA VE YEMEK EĞİTİMİ ALDI

Kısa sürede Pera Gayrımenkul Danışmanlığı’nı Sakarya‘nın önemli markalarından biri haline getirdikten sonra, hayalindeki işletmeyi kurmak için bir yıl kadar İstanbul’da pasta ve yemek eğitimi alan Elif Tütüncü Minori Kafe’nin kuruluş çalışmalarına geçen yılın son aylarında başladı. Araya pandemi süreci girince açılışı geciken Minori Kafe bir kaç haftadır müşterilerini ağırlıyor.

ARADIĞINIZ LEZZETLER MİNORİ KAFE’DE

Elif ve Tuncay Tütüncü’nün üniversite öğrencisi oğulları Yiğit Tütüncü ile birlikte işlettikleri Minori Kafe’nin çok şık mekanında müşterilere İzmir’in meşhur boyozundan anadolu mutfağının değişik lezzetlerine, özel sabah kahvaltısından farklı kahve sunumlarına kadar yeni ve özel lezzetler sunuluyor. Minori Kafe özel lezzetlerinin yanısıra kaliteli hizmet anlayışıyla, kısa sürede ilgi odağı oldu.

İZMİR DOSTLAR FIRINI’NIN BOYOZLARI

Minori Kafe, her ürününde iddialı ama İzmir’in meşhur boyozunda daha çok iddialı. İzmir’in en tanınan boyoz markası Dostlar Fırını tarafından soğuk zincirle Minori’ye ulaştırılan boyozlar burada pişirilerek çıtır çıtır ikram ediliyor. Minori Kafe’nin sade, ıspanaklı, çikolota, kıymalı, tahinli, cevizli, susamlı, haşhaşlı, peynirli, zeytinli ve labneli türleri bulunan boyozu çok beğeniliyor.

BU HEYECAN HİÇ BİTMESİN İSTİYORUZ

Sakaryalı lezzet aşıklarını, Minori adını verdiği yeni lezzet durağında buluşturmayı hedefleyen Elif Tütüncü “ Bankacılık ve emlak sektörünün ardından hayalimdeki işletmeyi Sakarya’ya kazandırmak için aylardır çok çalıştık. Eşim ve oğlumla birlikte kaliteden ödün vermeden en güzel lezzetleri müşterilerimize sunmanın heyacanı içindeyiz. Bu heyecan hiç bitmesin istiyoruz” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler

En çok okunanlar