30.8 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaEğitimMiniklerin 'Pizza Günü'

Miniklerin ‘Pizza Günü’

Şehit Ahmet Akyol İlkokulu 2-H Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Gönül Ekşi önderliğinde Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine “Pizza Günü” etkinliği için bir gezi düzenledi.

SAKARYA

Eğitim, hapsolduğu sınıflardan çıkartılıp ait olduğu yere eve, bahçeye, sokağa kısacası hayatın içine aktarılıyor. Öğrencilerimizin okul dönemini dolu dolu geçirmeleri için sosyal, kültürel, sportif, çevreci faaliyetleri içeren ”101” adlı e-Twinning projesinde proje ortağı olan Şehit Ahmet Akyol İlkokulu 2-H sınıfı öğrencileri ‘’Pizza Günü’’ etkinliği için Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gezi düzenledi.

“Bilgi kalıcı oluyor.”

Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine pizza yapmaya giden 2-H sınıfı öğrencileri pizza yaparken hem kesirleri hem ölçü birimlerini öğrendi. Öğrenciler okulda öğretilen diğer mesleklerle ilgili bilgilendirildi. Okul öğrencileri tarafından 2-H sınıfı öğrencilerine uygulamalı gösterilen mesleki çalışmalar, öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi. 2-H Sınıf Öğretmeni Gönül Ekşi “Okul idaresine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ilgileri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. Eğitim sadece sınıfta, kitapla ve defterle olmaz. Yaparak yaşayarak öğrenen öğrencilerde bilgi daha kalıcı oluyor.” dedi. Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Arif Türkyılmaz da minik öğrencilere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler