31.4 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaEğitim'Mekânın kimliği iç mimarlar tarafından oluşturulur'

‘Mekânın kimliği iç mimarlar tarafından oluşturulur’

Altınküre Okulları Fen ve Anadolu Lisesi tarafından ‘’Gelenekselleşmiş Akademi  Günleri’’ başlığı altında bir konferans düzenlendi. Altınküre Okulları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin bu haftaki konuğu İç Mimar Zeynep Garlı oldu.

İç Mimarlığının çok zevk veren bir iş dalı olduğunu ve yeni bir eser ortaya çıkarmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Zeynep Garlı, ‘’Projelerin yeni bir şeyler söylemesini önemsiyorum, bunu yaparken mutlaka yeni olsun gibi bir argümanla değil, bağlamla örtüşmesini ve uygulanabilirliğini sorguluyorum. Benim için asıl önemli olan yaptığım işleri en iyi şekilde ortaya çıkarmak ve başarılı olmak. İşimi yaparken bir an olsun bunuda yapmasaydım dediğim olmadı. Keyif ve mutluluk veren her iş sizin hayatınızdaki başarı kapılarının açılmasına yardımcı oluyor’’dedi.

İç mimaride öncelikler ve ihtiyaçları bir bütün olarak ele almak gerektiğini belirten İç Mimar Garlı,’’ Tasarım çalışmaları, kullanıcıların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılır. Yani iç mimarlık çalışmaları sadece teknik ve estetikten ibaret değildir. İç mimari, tasarımı kullanacak kişilerle birebir iletişim halinde olan ve onları tanıma ve kullanıcısına uygun mekânlar yaratma amacı güden sosyal bir  meslek olarak tanımlanmaktadır. Mekânın kimliği iç mimarlar tarafından oluşturulur. İç mimarlıkla ilgili günlük hayatta en sık yapılan hatalardan biri bu mesleği, mobilyaların yerlerini belirlemek ve yerleştirmek olarak görmektir’’ şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan lise öğrencilerine üniversite hazırlığında başarılar dileyen Garlı,’’ Üniversitede seçeceğiniz bölümler hayatınızın sonuna kadar belki sizinle gelecek. Gerçekten güzel bir hayat ve başarı istiyorsanız doğru tercih yapmalısınız. Bu tercihi yaptıktan sonra memnun olduğunuz bölümün yanına Çift Anadal Programı ile yenilikler katabilir ve daha donanımlı bir şekilde mezun olabilirsiniz’’ diye konuştu.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler