22.6 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Booking.com
Ana SayfaYaşamMehtab Kardaş’ın Minyatür Sergisi Açıldı

Mehtab Kardaş’ın Minyatür Sergisi Açıldı

Minyatür tarzını farklı bir anlayışla harmanlayarak çağdaş bir üslupla yorumlayan Mehtab Kardaş’ın “Minyatür” isimli 21.kişisel sergisi 11 Mart 2023 tarihinde Evrim Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. 

Sergi açılışında, İstanbul’un deniz mavisi ile dolu olan sanatçının içine orman yeşilinin yavaşça sızmasını konu alan eserler izleyicinin beğenisini topladı.

Sanatçı Kardaş sergi hakkında düşüncelerini şu sözleriyle ifade etti:

“Minyatür tekniğin geleneksel kuralları içinde kalarak, tezhip ve minyatür sanatının kapsamını genişletmek, yeni şekil ve konulara açmak, çağımızın estetik anlayışına ve hızlı değişim temposuna uyarlamak benim çalışmalarımın çıkış noktasını oluşturuyor. Eserlerimin izleyiciyle buluşmasından dolayı çok mutluyum. Bu sanatı, yeni ifadelere dönüştürmeye çalışarak anlamlı denemeler ve yeni düşler yaratmaya devam edeceğim. Tüm sanatseverleri sergime davet ediyorum.”

Sergiyi 24 Mart 2023 tarihine kadar Evrim Sanat Galerisi’nde ziyaret etmek mümkün.

Mehtab Kardaş Kimdir?

1949 yılında İstanbul’da doğan Mehtab Kardaş, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi mezunudur. Uzun yıllar ertelediği sanatsal çalışmalarına 1990’da Mamure Öz ile başlayan sanatçı, 1992-93 yıllarında da Topkapı Sarayı’ndaki iki yıllık sertifika programına, 1994-95 yıllarında ise Prof.Kerim Silivrili’nin (Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü) derslerine devam etti. 1998’de Greci-Marino Accademia del Verbano tarafından “Associated Academician” ünvanı verilmiştir. Sanatçı, 21 kişisel sergisinin yanı sıra ulusal ve uluslararası 25 karma sergiye katılmıştır.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler