19.5 C
İstanbul
Cuma, Haziran 9, 2023
Booking.com
Ana SayfaKadınLazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

İnsanların ruhsal ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmeleri için yenilikler sunmaya devam eden Bizim Klinik uzmanları Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay lazer epilasyon uygulaması hakkında özel ve etkili açıklamalar sunuyor.

Cildimiz sahip olduğumuz en önemli kıyafetimizdir. Cildimize iyi bakmalı ve onu mümkün olduğunca korumalıyız. İyi bir cilt, özen ve devamlı bir bakım gerektirir. Cilt bakımının önemini sık sık dile getiren Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay, istenmeyen tüylerin tedavisinde lazer epilasyon tedavisinin önemini vurguluyor.

Her kadın pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olmak ister. İstenmeyen tüylerin giderilmesinde tıraş gibi yöntemler kesiklere,batık kıllara; ağda ise ciltte tahrişe ve döküntülere neden olabilir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Lazer epilasyon ağda, jilet gibi diğer tüy giderme yöntemlerinde olduğu gibi uzayan tüylerin rahatsız edici görüntüsünü yok eder ve ipeksi bir cilt dokusu sağlar. Sadece kıl köklerini spesifik olarak hedefleyen lazer ışınları sayesinde cilt ve cilt altı dokuda tahribat yaratmaksızın bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesi sağlanır. Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay, “Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olur. Uygulama esnasında hastanın canının yanmaması için bölge, soğutucu hava ile rahatlatılır. Kişinin cilt ve kıl yapısı uygunsa, yüz dahil her bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir. Lazer epilasyon ile kişinin yaşına, kıl yapısına, ten rengine, kullanılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta istenilen sonuç elde edilmektedir.”

Yaz Aylarında da Lazer Epilasyon Rahatlığı

Özellikle yaz aylarında lazer epilasyon ihtiyacı artmaktadır. Lazer epilasyon yaz mevsiminde özgürlük ve rahatlık getirmektedir. Nd:YAG ve Q Switched Nd:YAG lazer ile yaz aylarında da lazer epilasyon yapılabileceğini söyleyen Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay, tedavi süresince güneşten korunduğu takdirde her mevsim uygulama yapılabileceğini ve yaz aylarında en az 30+ SPF güneş koruyucu kullanımının önemini vurguluyor.

Erkekler için İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Mümkün

Günümüzde kadınlar kadar artık erkekler de lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Erkekler de ense, sakal üzeri, sırt, omuz, göğüs gibi bölgelerdeki istenmeyen tüyler için lazer epilasyon yaptırabilirler. Erkeklerde hormonların kılları pozitif yönde uyarması sebebiyle toplam seans sayısı kadınlara göre daha fazla olabilmektedir.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler