28.3 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaEğitimKOÜ Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 Akademik Yıl Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen törene Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Esra Güzeldemir Akçakanat, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasında 2019-2020 Akademik Yılı Fakülte Birincisi Dik Hekimi Gözde Esentürk, duygu ve düşüncelerini aktaran bir konuşma gerçekleştirdi. Fakülteye başlangıcından Diş Hekimi olmasına kadar geçen eğitim sürecini paylaşan Esentürk, üzerinde emeği bulunan başta hocaları ve ailesi olmak üzere herkese teşekkür etti.

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ülkemizde bulunan Diş Hekimliği fakülteleri arasında tercih edilme oranının yüksek olduğunu belirten Dekan Prof. Dr. Emre Özel, genç Diş Hekimlerine yönelik yaptığı konuşmada, “Sizler, verilen kapsamlı eğitim neticesinde donanımlı birer hekim olarak yetiştiniz. Yoğun gayretler ve sıkı çalışmalarınız sonucunda bugünlere geldiniz. Ancak eğitiminiz burada son bulmuyor. Yaşam boyu eğitime devam etmeli, kendinizi geliştirmeli, yeniliklere açık olmalısınız. Teknoloji her zaman takip edin ve bilimin ışığından ayrılmayın. Kendinizi her zaman hastalarınız yerine koyun ve onlara o şekilde yaklaşın. Hepinizin mesleğini en iyi şekilde icra edeceğinize inanıyorum.” dedi. Pandemi dolayısıyla başta sağlık çalışanları olmak üzere hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet dileyen Dekan Prof. Dr. Özel, Genç Diş Hekimlerine yolları ve bahtlarının açık olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından 2019-2020 Akademik Yılı Fakülte Birincisi Diş Hekimi Gözde Esentürk’e plaketini Dekan Prof. Dr. Emre Özel verirken, 2020-2021 Akademik Yıl mezunlarına ise anı belgelerini öğretim üyeleri takdim etti. Tören, Dekan Prof. Dr. Emre Özel’in yeni mezun genç Diş Hekimlerine hekimlik yeminini ettirmesi ve kep atılması ile sona erdi.

İlginiz Çekebilir
spot_img

Son Eklenen Haberler