21.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamKörfezli çocuklar Sertaç Abi’leri ile buluştu

Körfezli çocuklar Sertaç Abi’leri ile buluştu

Körfez Belediyesi, ara tatil şenlikleri kapsamında çocukların çok sevdiği sosyal medya fenomeni Sertaç Abi’yi Körfez’e getirdi. Buluşmaya çocuklar yoğun ilgi gösterdi

KOCAELİ – Körfez Belediyesi, ara tatil şenlikleri kapsamında çocukların çok sevdiği sosyal medya fenomeni Sertaç Abi’yi Körfez’e getirdi. Çocuklara yönelik içerikler geliştiren ve YouTube kanalında milyonlarca hayranı olan “Sertaç Abi” ismiyle bilinen youtuber Sertaç Güngör’ün katılımıyla Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Camii’nde gerçekleştirilen buluşmada çocuklar adeta camiyi doldurdu.

NEDEN SIRTINIZDAN PARA KAZANSINLAR?

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün de katıldığı buluşmada çocukların çok fazla sosyal medyada vakit geçirmemesi gerektiğinin altını çizen Güngör, “Ödevinizi yaptınız, hemen telefonu elinize alıyorsunuz dimi. Oysaki vaktiniz çok değerli ve siz onu boşa harcamış oluyorsunuz. Sevdiğiniz oyunun youtube üzerindeki videosunu izliyorsunuz. Madem çok seviyorsun oyun oyna. Neden senin sırtından youtuberler para kazansın” dedi.

ÇOK FAZLA YOUTUBER VAR

Çocukların youtuber olmak gibi bir hedefinin olmaması gerektiğini söyleyen Güngör, “Zannedildiği gibi ayda milyonlar kazanmıyoruz. Peki bizler ne kadar kazanıyoruz.  Youtube her bin izlenmeye para verir. Ekim ayında her bin izlenmeye 8 lira aldık. Bu parayı almak için şirket kurulması gerekiyor. Vergisi falan. Her bin izlenmeye 4 lira kalıyor. 43 bin tane Youtuber var. Ama hangilerini tanıyorsunuz. En fazla 20’sini sayabilirsiniz

BAŞKAN SÖĞÜT DE KATILDI

Bu yüzden ifade edildiği gibi Youtuberler herkes tarafından tanınmış insanlar değillerdir. Kaliteli izleyici olun. Youtube için birçok olumsuz şey söyledim. Neden ben Youtuber oldum. Bana bu soruyu sorabilirsiniz. Ben küfürsüz de Youtube videoları izlenebileceğini, eğlenceli olabileceğini kanıtlamak için bu işe girdim” ifadelerini kullandı. Sertaç Abi’ni konuşması sonrasında Başkan Şener Söğüt de çocuklara seslendi. Başkan Söğüt daha sonra Sertaç Abi’ye plaket takdim etti.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler