25.6 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Booking.com
Ana SayfaSinema“Kilit”, Sinemalara Yeni Bir Soluk Getiriyor!

“Kilit”, Sinemalara Yeni Bir Soluk Getiriyor!

Başrollerini Mert Fırat ve Melisa Aslı Pamuk’un Paylaştığı “Kilit”, 55 Şehirde 216 Salonda Gösterimde!

Polisiye gizem filmi “Kilit”, aynı sabah farklı koğuşlarda on mahkûmun birden ölü bulunduğu bir cezaevinde yaşananların izini süren polislerin sürükleyici hikâyesini beyazperdeye taşıyor. Başrollerini Mert Fırat ve Melisa Aslı Pamuk’un paylaştığı “Kilit”, yerli sinemada eksikliği hissedilen polisiye türdeki filmlerin başarılı bir örneğini sunuyor. Sır dolu cinayetlerin yaşandığı filmde cinayet masası başkomiserini canlandıran Mert Fırat, ilk defa böyle bir rolle beyazperdede yer almanın kendisi için farklı bir serüven olduğunu dile getiriyor. İlk kez polisiye bir projede yer almanın heyecanını ifade eden Melisa Aslı Pamuk da, hayat verdiği kadın istihbarat ajanı rolüyle dikkat çekiyor. Her karakterinin sakladığı farklı hikâyeler ve güçlü alt metniyle öne çıkan “Kilit”, 55 şehirde 216 sinema salonunda izleyicilerle buluşuyor. “Kilit” filmi için sinemalarda satılan her biletin belli bir oranı, İhtiyaç Haritası’nın Bir Destek Bir Yuva kampanyasına aktarılacak.

Cezaevinde yaşanan esrarengiz mahkûm ölümlerini çözmekle görevli polislerin sürükleyici hikâyesini konu alan “Kilit”, “Karanlık Şehir Hikâyeleri” adlı serinin ilk filmi olarak izleyicilere adalet, iyilik, empati ve merhamet kavramlarını yeniden sorgulatıyor. Farklı hikâyesi ve anlatım diliyle dikkat çeken polisiye gizem filmi “Kilit”te, Mert Fırat ve Melisa Aslı Pamuk, Cinayet Büro başkomiseri Erol Haktan ve İstihbarat Teşkilatı görevlisi Selin Korkmaz karakterleriyle başrolü paylaşıyorlar. Filmde aynı zamanda, usta oyuncu Mustafa Alabora ile birlikte Timur Acar, Asuman Dabak, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya, Aykut Taşkın, Gökhan Tevek ile Doğan Keçin rol alıyor.

Cezaevinde rutin sabah sayımını yapan Başgardiyan Hamza (Timur Acar) ve ekibi, girdikleri her koğuşta birer ikişer cesetle karşılaşır. Vücutlarında boğulma, yaralanma veya darp izi bulunmayan cesetler için koğuşlardaki diğer mahkumların da hiçbir açıklaması yoktur. Olayın aydınlatılması için İstihbarat teşkilatında görevli Selin Korkmaz (Melisa Aslı Pamuk) ve Cinayet Büro’dan Başkomiser Erol Haktan (Mert Fırat) görevlendirilir. Göreve başlayan ikili, ölümlerin ardındaki gizemleri çözmek için attıkları her adımda şoke edici gerçeklerle yüzleşirler.

“Kilit”in senaryosunda, çeşitli projelerde yönetmenlik, senaristlik ve prodüktörlük yapan Adil Oğuz Valizade ve Arif Valizade kardeşler ile başarılı polisiye roman yazarı Cenk Çalışır’ın imzası bulunuyor. Yönetmenliğini Adil Oğuz Valizade’nin, yapımcılığını ise Arif Valizade’nin üstlendiği “Kilit”, Valizade kardeşlerin ilk uzun metrajlı film projesi olma özelliğini taşıyor.

Bir Dark Town Pictures yapımı olan, dağıtımcılığını CGV Mars Dağıtım’ın üstlendiği “Kilit” sinemalarda!

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler