31.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamKadınlar Günü’ne Esteworld’den 4S Formülü

Kadınlar Günü’ne Esteworld’den 4S Formülü

Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için sağlıklı vücut ve beden elde etmede ‘4S’ formülüne dikkati çekti. Türkiye’nin ve dünyanın  en bilinir ve güvenilir saç ekimi ve plastik cerrahi grubu olan Esteworld, kadınların hayatı boyunca kişisel bakımı ve sağlığı için ilke edinebileceği bu formülün altını çizdi.

Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, tüm kadınların bu özel gününü kutlayarak kişisel bakım ve sağlık konularına değindi. Terziler, “İşin ekonomik boyutu ve insanın kendisini iyi hissetme mottosu bambaşka konular. Kadınların kendilerini iyi hissetmeleri, dünyanın kendisini iyi hissetmesi anlamına geliyor. Bu bağlamda Esteworld olarak bu özel günde kadınları ömür boyu iyi hissettirecek 4S formülüne dikkati çekmek istedik. Sağlık olgusu dönemsel değil, ömürlük bir gerçek. Aynı zamanda hayatın anlamı. Her kadın ve her insan bu mantıkla hareket edip ruhuna ve bedenine yatırım yapmalı.” dedi.

Esteworld’ün 4S formülü şu maddelerden oluşuyor; Sağlık (beslenme ve diyet), Sellülit tedavisi (Vela Shape), Sıkılaşma tedavisi (LPG) ve Ses dalgalarıyla yağ parçalama (Ultra Shape).

Beslenme ve diyet

Esteworld Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanlarına göre beslenme, anne karnından hayatın sonuna kadar büyüme, yaşamın sürdürülmesi, sağlığın korunması ve mutlu bir ömür geçirilmesi için gerekli olan etmenlerin başında geliyor. Yetersiz ve dengesiz beslenme çocuklarda büyüme gelişme geriliğinden raşitizme, yetişkinlerde diyabete, diş çürümelerine, saç dökülmelerine, kalp damar hastalıklarına kadar birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlayabilir. Uzmanlara göre zayıflamada her bireyin yaşam koşulları, fiziksel aktivitesi, beslenme alışkanlıkları dikkate alınarak kişiye özel diyet hazırlanması şart.


LPG

Uzmanlara göre Lipomasaj uygulaması uzun sürede giderilemeyen ve yakılması zor olan yağların yakılmasına katkıda bulunuyor. Sarkık kolların sıkılaşıp forma girmesine, hamilelik sonrası karında elastikiyet kaybı oluşan sarkık derinin kendini yeniden toparlanmasına, popo bölgesindeki fazla yağların giderilerek bu bölgenin toparlanmasına, basen bölgesindeki orantısızlıkların şekillenmesine ve bölgenin incelmesine, kalça bölgesindeki sellülitlerin giderilmesi ve vücut hatlarının ortaya çıkmasında, diyet ve egzersizlerle engellenemeyen karın yağlarının yakılmasına, bel bölgesindeki yağlanmanın giderilmesine ve sıkı bir yapının oluşumuna ve göğüs bölgesindeki yağların giderilerek, bölgenin yeniden şekillenmesine yardımcı oluyor.

Ultra Shape

50’den fazla ülkede kullanılan bu uygulama, istenmeyen bölgesel yağ depolarını azaltarak düz ve muntazam bir vücut şekli oluşturmaya yardımcı oluyor. Ultra Shape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanıyor. Elde edilen mutluluk verici sonuçlara göre yumuşak yağların daha yoğun bulunduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınıyor.

Vela Shape

Vela Shape uygulamasında sellülit derecesi ve şikâyete neden olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre seans ve uygulama protokolü belirleniyor. Tedavinin diyetle birlikte sürdürülmesi işlemin etkisinin hızlanması açısından kritik öneme sahip.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler