20.6 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 17, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamİstanbul’da Kiralık Ev Bulmak: Kolay mı, Zor mu?

İstanbul’da Kiralık Ev Bulmak: Kolay mı, Zor mu?

İstanbul’da içinde bulunduğumuz dönemde ev bulmanın eskiye nazaran biraz daha zorlaştığını kabul etmek gerekiyor. Ancak bu durum asla ev bulunamadığı gibi bir düşünceyi yaratmamalıdır. Kentte boş ev sayısının talebi karşılayacak kadar olmaması ve bununla birlikte uzun zamandır sürekli olarak göç alan bir şehir olması da kiralık ev bulmayı bir miktar zorlaştırabiliyor. Elbette az önce de değindiğimiz gibi ev bulmak imkansız da değil! Önemli olan beklentilerinize uygun, ihtiyacınızı karşılayacak bir ev bulmak için hangi yolu seçtiğinizdir. Bununla birlikte semtler hakkında az da olsa fikir sahibi olmalısınız. Bu sayede sizin yaşam şeklinize uygun olan semtleri tespit edebilir, semt alternatiflerini çoğaltabilirsiniz. Dolayısıyla kiralık ev ilanlarına bakarken karşınıza daha fazla sayıda seçeneğin çıkmasını da sağlamış olacaksınız.

Önce Bir Bütçe Belirlemelisiniz!

Kiralık ev bakmaya başlamadan önce her ay kira olarak ne kadar bütçe ayırabileceğinizi tespit etmeniz son derece önemlidir. Eğer bütçenize uygun bir ev kiralarsanız uzun süre bu evde yaşayabilirsiniz. Yakın zamanda kirayı ödeyememe ile ilgili bir sıkıntı yaşamanız halinde yeniden kiralık ev ilanlarına bakmanız gerekir.

Taşınmak zaten başlı başına hem maliyetli hem de zor bir süreçtir. Bu nedenle, ilk aşamada bütçenizi düşünerek bir ev tercihi yapmanız son derece önemli! Bu noktada İstanbul kiralık daire fiyatları için hepsiemlak.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinden kiralık daireleri ve fiyatlarını incelemeniz durumunda fiyatlar konusunda da fikir edinme şansını yakalamış olacaksınız.

Hangi Semtlerde Kiralık Ev Bulmak Daha Kolay?

Kimi zaman kiralık bir ev bulmak ve taşınmak için çok fazla zamanınız olmayabilir. Bu durumda hangi semtlerde ev bulmanın daha kolay olduğu sorusunun yanıtına yönelebilirsiniz. Bu sorunun yanıtı zaman zaman değişebiliyor. Bu nedenle güncel bilgilere ihtiyacınız olacak ve internette basit bir araştırma yaparak en güncel bilgilere de kolayca erişebilirsiniz. Kiralık ev sayısının en fazla olduğu semtler, ev bulmanın da en kolay olduğu semtlerdir.

Bununla birlikte dar gelirli olanların düşük kira fiyatları olan semtleri tespit etmesi gerektiğini biliyoruz. İstanbul’da ev kiralarının en yüksek olduğu semtler şöyle:

  • Sarıyer
  • Beşiktaş
  • Bakırköy
  • Kadıköy
  • Beyoğlu

Kira fiyatlarının en düşük olduğu 5 semti de sizlere aktaralım:

  • Sancaktepe
  • Silivri
  • Sultanbeyli
  • Arnavutköy
  • Çatalca

Elbette kira fiyatlarının düşük olması, bu semtlerde çok kolay ev bulabileceğiniz anlamına da gelmez. Kiralık ev arayışına ne kadar erken dönemde başlarsanız o kadar fazla sayıda seçeneği değerlendirme imkanını elde edebilirsiniz.

Kiralık Ev İlanlarını İnceleyin!

Kolaylıkla kiralık ev bulmanın mümkün olmadığı günümüzde en azından doğru platformları seçerek bu süreci biraz daha kolay kılabilirsiniz. Bu noktada hangi platform üzerinden ev arayışı yaptığınız da önem taşıyor. Çok sayıda kişi gibi siz de hepsiemlak internet sitesine yönelebilirsiniz. Online olarak kiralık ev ilanlarını inceleyebilir ve kriterlerinize uygun olan evleri mercek altına alabilirsiniz.

Hepsiemlak internet sitesinin çok fazla talep görmesinin temel nedeni, gelişmiş filtreleme seçenekleri sunuyor olmasıdır. Bu sayede hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun olan evlerin karşınıza çıkmasını sağlıyorsunuz. Dolayısıyla bütçenizi aşan ya da beklentilerinizi karşılamayan ev ilanlarını inceleyerek gereksiz bir zaman kaybı yaşamaktan da kurtuluyorsunuz.

Bununla birlikte semt seçimi yapabildiğinizi, birden fazla sayıda semti işaretleyebildiğinizi de aktaralım. Size uygun olan semtlerde bulunan kiralık evler liste halinde karşınıza çıkıyor. Her bir ilan için tek tek semtini öğrenme çabasına girmeniz gerekmiyor. Sonuç olarak hepsiemlak üzerinden gereksiz zaman kayıplarını önleyerek kiralık ev arayışı yapabiliyorsunuz.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler