21.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaEğitim“Hayatın Rengi Kadın” sergisinde buluşuyorlar

“Hayatın Rengi Kadın” sergisinde buluşuyorlar

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Sanatın Yedi Rengi Derneği (SAYRED), “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü, özel bir sergi ile kutlamaya hazırlanıyor.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Sanatın Yedi Rengi Derneği (SAYRED), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, “Hayatın Rengi Kadın” isimli çevrim içi karma bir sergi ile kutlayacak. Hayatın her anını renklendiren ve anlamlandıran kadınların önemine vurgu yapmak amacıyla, Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden pek çok sanatçının eseri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Hayatın Rengi Kadın” sergisinde buluşuyor.

Sergide, Türkiye’nin yanı sıra aralarında Almanya, ABD, Azarbeycan, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, Filipinler, Kosova, Kuzey Makedonya,  Meksika, Nepal, Panama, Romanya,  Rusya, Senegal gibi ülkelerin de yer aldığı 30 farklı ülkeden 134 sanatçının eseri sergilenecek.
Pandemi kuralları çerçevesinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek serginin koordinatörlüğünü Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aylin Gürbüz üstlenirken, 250’ye yakın sanatçının başvuru yaptığı serginin seçici kurulunda ise Trakya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Aylin Gürbüz ile birlikte Dr. Figen Girgin, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Büşra İncirkuş, Hindistan Punjap Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sanjeev Kumar, Hırvatistan Osijek, J. J.  Strossmayer Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Marko Šošić, Karadağ Mediteran Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Abaz Dizdarevic ve Ürdün Yamouk Üniversitesi’nden Dr. Khalil Kofahi yer aldı.
Hayatın her alanında etkin rol oynayan emekçi kadınların ön plana çıkarıldığı serginin müziklerini ise Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi  Bölümü öğretim elemanları Dr. Gül Sakarya ve Arş. Gör. Cengizhan Şirin yaparken, düzenlemesini ünlü keman virtüözü Prof. Cihat Aşkın üstlendi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan sergi, 8 Mart 2021 tarihinde saat 13.00’ten itibaren www.sayred.org adresinde çevrim içi olarak görülebilir.
Sanatseverler, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Sanatın Yedi Rengi Derneği (SAYRED) iş birliğinde organize edilen sergiye 08-28 Mart 2021 tarihleri arasında ulaşabilecek.
- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler