Güvercin derneğinden doğal yaşama destek

Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği’nden doğal hayata destek olacak ‘Sen de El Ver’ projesi ilgi gördü.

Sakarya’da faaliyet gösteren ve çevre illerde çok sayıda üyesi bulunan Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği, sokağa çıkma kısıtlaması döneminde doğadaki hayvanları unutmayan bir farkındalık projesi ile örnek bir hareket başlattı.

Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği (TKGD) Başkanı Metin Yılmazer, “Sen de El Ver” sloganı ile başlattıkları sosyal sorumluluk projesi ile doğadaki hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Başlatılan projelerine çeşitli illerden destek verildiğini belirten Başkan Yılmazer; “TKGD olarak ‘Sende El Ver’ projemiz kapsamında, güvercinlerimizi beslemek için sokağa çıktığımızda çevrede yiyecek ihtiyacı olan kanatlı hayvan ya da kedi-köpek gibi sokak hayvanları için, doğal hayatı desteklemek adına yemleme yapılmasını sağladık. Bunu kısıtlamalar süresince her hafta sonu sürdürme amacındayız” dedi.

Doğal hayata destek verdiler

Proje hakkında bilgilendiren Başkan Yılmazer, dermek üyelerine çağrıda bulunarak “Sokağa çıkma yasağı kapsamında tam zamanlı yasağın olduğu hafta sonları, kümes ve ikametinin farklı yerlerde olduğunu beyan eden arkadaşlarımızın talepleri üzerine, güvercinlerini besleyebilmeleri için belge düzenlemiştik. Bu hafta sonu, TKGD Ailesinin bir parçası olarak “Sen de El Ver” Projemiz kapsamında, güvercinlerimizi beslemek için sokağa çıktığımızda, giderken ya da dönüşte, sokaktaki yiyecek ihtiyacı olan yabani güvercin, kumru, karga, serçe ya da kedi, köpek vs. sokak hayvanları için, doğal hayatı desteklemek adına ‘az ya da çok hiç fark etmez’ yemleme yapacağız. Arkadaşlarımızdan güzergâhları üzerinde hayvanların toplu yaşadıkları yerlerde yemleme yapmalarını ya da kolay ulaşabilecekleri yere yem, yiyecek, içecek bırakmalarını istedik. Ayrıca evi ve kümesi aynı yerde olan, belgesi olmayıp sokağa çıkabilmesi sadece evi ile market arası yürüme mesafesinde olan arkadaşlarımızdan da, buralarda aynı şekilde yemleme yapmalarını ya da yiyecek-içecek bırakmalarını istedik” şeklinde paylaşım yaptı.

Eskişehir, Sakarya, Tekirdağ, Elazığ ve İstanbul’dan üyelerin de bu projeye destek verdiği belirtildi.

- REKLAM -

Son Haberler

En çok okunanlar