25.6 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Booking.com
Ana SayfaYaşamFrankhan Kapılarını Açıyor!

Frankhan Kapılarını Açıyor!

Müziğin birleştirici gücü “Friends of Frankhan” performanslarıyla 7 – 28 Nisan tarihleri arasında Frankhan’da. Biletler Passo ve Bugece’de satışta…

İSTANBUL – Karaköy’de yepyeni bir müzik performans alanı olarak yaratılan Frankhan, Nisan ayı boyunca “Friends of Frankhan” performans serisi ile müzikseverleri sevilen isimlerle buluşturuyor.

“Friends of Frankhan” performanslarının ilkinde, 60’lar, 70’ler ve 80’lerin Arap dünyasından ve funky/soul müziğinden etkilenen DJ Habibi Funk, 7 Nisan Cuma gecesi Frankhan’da set başında olacak. Jannis, enerjik DJ canlı setlerinde Sudan, Fas, Cezayir, Libya, Tunus, Mısır, Suriye, Lübnan ve Avrupa’nın arap diasporasından nadir ve eksantrik plakların eşsiz bir karışımı ile müzik dolu bir gece yaşatacak.

8 Nisan Cumartesi gecesi ise set başında olacak isim Mansur Brown & ZFEX olacak. Dahi olarak kabul edilen ve bir virtüöz hassasiyeti ile duygusal ifadeleri ustaca dengeleyen klasik eğitimli gitarist, küratör ve çok disiplinli bir sanatçı olan Mansur Brown, Frankhan’da İstanbullularla buluşacak.  Brixton’da doğan ve hala Güney Londra’da yaşayan Mansur’un kendine özgü kompozisyon yaklaşımı, flamenko ruhlu gitarının orijinal prodüksiyon çalışmalarının harmanından oluşuyor. “Zeitgeist Freedom Energy Exchange”, hareketli Brezilya ritimleri, psychedelic dub-groove, spiritüel caz ve deep-house

14 Nisan Cuma gecesinde ise “Friends of Frankhan”, İstanbul’un sevilen mekanlarından Tavern ile bir araya gelerek Frankhan x Tavern etkinliği ile Oden & Fatzo’ya ev sahipliği yapacak. Minimal ama aynı zamanda son derece canlı bu üç kişilik grup, Paris yeraltı sahnelerinde tanınıp sevildi. Birçok kulüpte çalan grup, yeni mekanları keşfetmek ve enerjilerini daha fazla insanla paylaşmak için sürekli yeni arayışlara giriyorlar. Müzikleri, psikedelik ambiyanslar içeren minimal, house ve acid techno tarzlarını harmanlayan, ritimli karmaşık groove’ların akışından oluşuyor. Kendisini dans müziğinin insan formundaki sentezi olarak tanımlayan Zeitgeist Freedom Energy Exchange ise genişletilmiş DJ setini insanlaştıran canlı bir grup deneyimi sunuyor. Kulüp kültüründen büyük ölçüde etkilenen ZFEX, synth’lerin flütlerle iç içe geçtiği, caz davullarının klasik beat kayıtlarının ham enerjisiyle çalındığı ve doğadan ilham alınan kesintisiz bir ses yolculuğu vaat ediyor.

15 Nisan Cumartesi gecesi ise Friends of Frankhan performansları Kai Campos (Mount Kimbie Dj Set) ile devam edecek. Hotflush ve Warp Records’la yaptığı albümler ve sayısız dünya turundan sonra, Kai’nin odak noktası dans pistine döndü. Kai’nin canlı performansları, Mount Kimbie’nin elektronik müzik dünyasının avangart tarzının çeşitli etkilerinin ötesinde bir bakış açısı sunuyor.

“Friends of Frankhan” serisinin son performansı 28 Nisan’da gerçekleşecek. Performanslarıyla dünyanın dört bir yanında büyük bir heyecanla karşılanan Kamaal Williams, Frankhan sahnesini dolduracak. 70’ler jazz fusion, acid jazz ve modern elektronik geleneklerden etkilenen funk tarzında bir sound’a sahip olan klavyeci, DJ ve yapımcı Kamaal Williams müzikseverlere tarifsiz bir dünya turu yaptıracak. Londra’da doğan, Tayvan kökenli Kamaal uzun yıllardır dünyanın farklı noktalarını ve kültürleri müziğinde birleştiriyor. Kamaal Williams, Henry Wu, Wu Hen gibi  birçok isimle anılıyor.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler