14.6 C
İstanbul
Salı, Nisan 23, 2024
Booking.com
Ana SayfaMagazinFotoğraf Sanatçısı Lara Sayılgan’dan Doğa’ya Saygı Duruşu

Fotoğraf Sanatçısı Lara Sayılgan’dan Doğa’ya Saygı Duruşu

Moda ve portre fotoğraf sanatçısı Lara Sayılgan, Contemporary’den sonra ArtWeeks’te doğaya saygı duruşu niteliğinde dört eseri ile yer alıyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarından çok farklı bir işe imza atan sanatçının siyah beyaz doğa fotoğrafları Vision Art Platform’un Artweeks Akaretler’deki karma sergisi Remedy For Soul’da 13 Kasım’a kadar sergileniyor.

Moda ve reklam sektöründe fotoğraf sanatçısı olarak 24 yıldır çalışan Lara Sayılgan, doğa fotoğrafları ile bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalardan çok farklı bir çalışmaya imza attı. Doğaya hayranlığını her fırsatta dile getiren Sayılgan, doğaya saygı duruşu olarak ifade ettiği çalışmalarında, milyarlarca yıldır dünyanın kendini yenilemesine tanıklık eden denizin ve kayaların, insanlarla olan ilişkisini ve insanda uyandırdığı tüm duyguları izleyicisine aktarıyor. Lara Sayılgan’ın üç siyah beyaz ve bir video olmak üzere dört işi Vision Art Platform’un Art Weeks Akaretler’de 2 Kasım’da başlayan ve 13 Kasım’a kadar sürecek olan “Remedy For The Soul” karma sergisinde görülebilir.

Sanatçının doğa temalı 4 siyah beyaz eseri Eylül ayında Tersane İstanbul’da gerçekleşen Contemporary Istanbul’da da sergilenmişti.

Lara Sayılgan Kimdir?
İstanbul’da dünyaya geldi. Uzun yıllar Amerika, Brezilya ve Londra’da yaşadı. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Opera okuduktan sonra hayatta yapmak istediği şeyin fotoğrafçılık olduğunu keşfedince uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verdi. London College of Communication’da Medya ve Fotoğrafçılık okudu. İstanbul’a döndükten sonra portre ve moda fotoğrafçılığı alanında uzmanlaştı. 2005’te, prodüksiyon şirketi StudioPlus’ı kurdu. 2009’da Galeri Artist’te Fresh & Flesh adlı ilk solo sergisini açan Sayılgan, Lara Sayılgan’la Sihirli Parmaklar adlı bir televizyon programına da imza attı. Lara Sayılgan Ağustos 2022 tarihi itibari ile Visual Art Platform tarafından temsil edilmektedir.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler