16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Booking.com
Ana SayfaSağlık‘Fijital’ kavramı sağlıkta yeni bir dönem başlatıyor

‘Fijital’ kavramı sağlıkta yeni bir dönem başlatıyor

Fiziki ve uzaktan sağlık hizmetlerinin uyumlu şekilde bir araya geldiği ‘fijital’ kavramı sağlıkta yeni bir dönem başlatıyor.

Pandemi ile birlikte her alanda hızlanan dijital dönüşüm sağlık sektöründe de etkisini gösteriyor. Sağlıkta dijitalleşmenin ötesinde büyük veri, yapay zeka ve akıllı teknolojilerden en üst seviyede yararlanıldığı bir gelecek insanlığı bekliyor. Bu akıllı ekosistem, hastalara her zaman ve her yerde daha doğru içgörüler ve daha fazla kişiselleştirilmiş sağlık deneyimleri sunacak. Nüfusun yaş ortalamasının artması, kronik hastalıkların yaygınlaşması gibi durumların sağlık sektörünün dönüşümünü hızlandırması öngörülüyor.

Önleyici tıp ve kişisel sağlık yönetimini konusunun önem kazandığı şu günlerde fijital sağlık kavramı ön plana çıkıyor.

Türkiye’de ilk defa önleyici tıp yaklaşımı ile kişiye özel bütünsel sağlık yönetimi hizmetini, online ve fiziksel olarak bir arada sunan LifeClub hizmete başladı. Önleyici tıp yaklaşımıyla “kişiye özel yeni nesil bütünsel sağlık yönetimi” hizmeti sunan LifeClub; üyelerinin sağlıklı yaşam yolculuklarında tüm ihtiyaçlarına “İyilik, Sağlık” mottosu ile rehberlik etmeyi hedefliyor.

Bu alanda benzeri olmayan Türkiye’nin ilk sağlık Super App’i LifeClub uygulaması; kişiye özel atanan bir hekim rehberliğinde bütünsel sağlık yönetimi hizmeti için LifeClub Sağlık, spordan diyete, zihin sağlığından uyku düzenine yol gösterecek programlar ile LifeClub Wellness ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan ürün ve hizmetleri ayrıcalıklı koşullarla sunan LifeClub Platform modülleri ile hizmet sunuyor.

Bütünsel Sağlık ve Önleyici Tıp Yaklaşımı

Sağlık konusunda keşke dememek için önleyici tıbbın çok önemli olduğunu belirten LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri Genel Müdürü Elif Elkin, “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 1947 yılında sağlığı ‘sadece hasta olmamak değil fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali’ olarak tanımladı. Biz de LifeClub’ı tasarlarken tamamen bu tanımdan yola çıkarak insanlara iyilik, sağlık sunmayı amaçladık.    Biliyoruz ki; ortalama yaşam süresi uzadıkça hayatın anlamı değişiyor ve 20 yıl sonraki yaşam kalitemizi bugün attığımız adımlarla biz belirliyoruz. Beslenmemiz, hayatımıza kattığımız hareket, zihin sağlığımızı nasıl yönettiğimiz, gelecekteki bizi şekillendiren temel unsurlar. LifeClub olarak; Birleşmiş Milletler sürdürülebilirlik hedefleri arasında üçüncü sırada yer alan ‘insanların sağlıklı yaşamalarını ve herkesin her yaşta refahını sağlamak’ maddesi doğrultusunda; üyelerimizin ‘bütünsel iyi olma halini’ yönetmelerine rehberlik etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sizi Yakından Tanıyan LifeClub Hekimi

Elif Elkin, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bütünsel sağlık yönetimi yaparak sürdürülebilir sağlık için çalışıyoruz. Kişiye özel atanan hekim rehberliğinde mevcut durum analizi ile başlayan süreç, iyileştirme alanlarının belirlenmesinin ardından kişiye özel sağlık planı oluşturulması ve takibi ile devam ediyor. LifeClub Sağlık üyeliği ile sağlık verilerinize hakim olan LifeClub Hekimi sizi ilgili uzmanlıklara yönlendirip takip ederek, sağlık yönetiminizi sizinle birlikte yapıyor. Bütün verileri mobil uygulama üzerinden görerek gerektiği noktada ilgili uzmanlıklarla da ister online ister yüz yüze görüşme yapabiliyorsunuz” dedi.

Üyelerine sağlıklı yaşam yolculuklarında rehberlik etmek için tasarlanan bir ekosistem olan LifeClub ile tanışmak için uygulamayı indirip ücretsiz üye olmak yeterli.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler