31.4 C
İstanbul
Cuma, Temmuz 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamFestivallerin Filmi Dilsiz Serdivan’da Seyirciyle Buluştu

Festivallerin Filmi Dilsiz Serdivan’da Seyirciyle Buluştu

Uluslararası film festivallerinde gösterime giren “Dilsiz” filmi Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde sinemaseverlerle buluştu.

Yoğun İlgi

Murat Pay’ın yönetmenliğini, Selman Kılıçaslan’ın senaristliğini üstlendiği film; usta hattat ile genç bir ressamın yollarının kesişmesini konu alırken, oyuncular; Ozan Çelik, Mim Kemal Öke, Vildan Atasever ve Emin Gürsoy da karakterlere hayat verdi.

Yoğun katılımla gerçekleşen film gösterimi sonrası Yönetmen Murat Pay ve Senarist Selman Kılıçaslan sinema meraklıların sorularını yanıtladı.

Film Sakarya’da Yazıldı

Dilsiz filminin yapım sürecini ele alan yönetmen Murat Pay, “Filmin bu akşam bu arada gösteriliyor olması benim açımdan mutluluk verici. Çünkü filmin senaryosunu Selman ile birlikte Sakarya’da yazdık. Filmde, usta bir hattat ve genç bir ressamın hikâyesini konu edinerek gelenekli bir sanat etrafında hakikat arayışını ifade etmeye çalıştık.” ifadelerini kullandı.

İmgeler Hayatın İçinden

Sakaryalı senarist Selman Kılıçaslan ise, “Filmde kullandığımız imgeler hayatımızın içerisinde yer alıyor. Filmin başrolü Sami, babaannesinden miras kalan hat malzemeleriyle birlikte bir arayışa giriyor, bu yolda çeşitli zorluklarla karşılaşması ona bu mirasın ne kadar büyük bir anlam taşıdığını gösteriyor” şeklinde konuştu.”

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler