31.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaEğitim'Düzenli Çalışarak Başarıya Ulaşabilirsiniz'

‘Düzenli Çalışarak Başarıya Ulaşabilirsiniz’

Altınküre Okulları Fen ve Anadolu Lisesi tarafından ‘’Gelenekselleşmiş Akademi  Günleri’’ başlığı altında düzenlenen konferansların bu haftaki konuğu Mali Müşavir Mehmet Dülger oldu.

Altınküre Okulları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Mali Müşavir Mehmet Dülger, öğrencilere serbest mali müşavirliği anlattı. Mali Müşavir Dülger,’’ Mali müşavirlik genel hatlarıyla katma değer beyannamesi, muhtasar  beyannamesi hazırlamak ve gerekli tahakkuk fişini almak, ilgili fişi firmaya ödetmek, geçici gelir beyannamesi hazırlamak gibi birçok görevi olan ve bu işleri bir işyerinden bağımsız olarak yapan meslek grubuna denir’’ dedi.

Düzenli Çalışarak Başarıya Ulaşabilirsiniz

Öğrencilere, mali müşavir olmak için neler yapılması gerektiğini açıklayan Dülger,’’ Adayların öncelikle üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerine bağlı bölümlerden veya benzer bölümlerden mezun olmaları gerekir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavını kazandıktan sonra 3 yıl boyunca Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin veya Yeminli Mali Müşavirlerin yanında staj yaparlar. Yüksek Lisans mezunları için bu süre 2 yıldır. Staj bitiminde ilk yeterlilik sınavına girerler. Bu sınava başvurmak ve geçmek için toplamda 2 yılları vardır. Sınavı geçenler Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ünvanını alır. Bu süreçte çok ve düzenli çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz’’ şeklinde konuştu.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler