9.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023
Booking.com
Ana SayfaKitapÇin Hapşırığı - Erhan Arda

Çin Hapşırığı – Erhan Arda

Ekonomi Edebiyatı alanında özellikli bir eser; Çin Hapşırığı ile yazar Erhan Arda Covid-19 olarak anılan tarih niteliğindeki dönemin görünen ve görünmeyen yönlerini cesurca düşündürüyor!

Corona virüsü sebebiyle dünyada yaşam şeklinde değişiklikler meydana geldi. Büyük ölçekte ekonomik ve yönetimsel değişimler söz konusu. Bu durum tüm dünyada zorunlu, yeni bir dönemin adımını oluşturacaktır.

Modanın hayatımızın her yerini işgal ettiğini, sağlık bilimlerinden, psikolojiden, fizik bilimine, iktisada, siyasete, uluslararası ticarete, sosyolojiye kadar tüm bilimlerin ve alanların moda ile ilgili olduğunu hatta tam merkezlerine oturduğunu, söylemlerin, çalışmaların ve davranışların modaya göre şekillendiğini ya da moda haline getiril­meye çalışıldığım açıklıyor.

İtalyanların savunduğu “Slow Food” hareketiyle yavaş ye, yaşamın tadını çıkar, her şeyi yavaş ve hazzına vararak tüket politikası karşısında, dünyanın çoğunluğunun kabul ettiği ve “Fast Food” hızlı ye, hızlı yaşa, hızlı tüket politikası çarpışıyor. Taşlar yerinden oynadı mı? Yoksa bir sistem kendini mi güçlendirdi? Büyük bir kaos ve hengame ortadayken yeni bir sistem gelişir mi? Yoksa gelişti mi? Sorularım da bu kitap önünüze seriyor.

Fakat her şeyden önemlisi bütün işlerin şu sonuçta kilitlendiğini anlatmak istiyor: “Aslında zihnimizde ve dünyanın her yerinde bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi, “VİZYON”a oturuyor.”

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler