9.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023
Booking.com
Ana SayfaYaşamCHESTER KOLTUK TAKIMI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

CHESTER KOLTUK TAKIMI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Son dönemlerde oldukça dikkat çeken ve çok sık tercih edilen modellerden olan chester koltuk modeli, yeni dönem mobilya tercihleri arasında yer alıyor gibi algılansa da tarihi oldukça eski bir geçmişe dayanıyor. Şimdilerde ‘lüks modern’ algısı ile piyasada yer alan ve çok sık tercih edilen bu modellerin geçmişi, farklı topraklar ve eski bir zamana yaslanıyor. Zarif ve asil çizgilerinin modern çağ ile yeniden hayat bulan ve sürekliliği devam eden mobilya tasarımlarındandır.

Chester Koltukların Uzun Bir Geçmişi Var

Chester koltuklar, bu topraklardan uzak, İngiltere’nin, Chesterfield adıyla bilinen kasabasında, İngiliz devlet adamı, Pihilip Dormer Stanhope Chesterfield (Lord Chesterfield)’ın isteği üzerine 1600’lü yıllarda tasarlanmış, şık ve asil koltuk modelleridir.

O yıllarda ilk kez deri kullanılarak tasarlanmış bu model, eşit aralıklarla bölünmüş deri kumaş üzerindeki aralıklara düğmeler eklenerek üretilmiştir. Chester koltukları, belli bir zamana kadar tiyatro oyunları sahnelenirken dekor olarak tiyatro salonlarında, ofis ortamlarında görmeye alıştığımız modellerdi. Son dönemlerde ise daha çok evlerde tercih edilen, lüks koltuk takımları grubunda yer almaya başladı.

İngiltere’nin bir kasabasından çıkıp dünyaya yayılan, şimdilerde ise ev dekorasyonunda tercih edilen ve en şık, en lüks tasarımlar arasında yer alan bu koltuk modeli için gidebileceğiniz en ideal adres Evgör Mobilya olarak sizleri karşılamaktadır.

Chester Koltuk Modelleri ile Evlerinizde Farklı Bir Hava Estirin

Evgör Mobilya, tercih edebileceğiniz chester koltuk modelleri içerisinde, birden fazla seçenekle sizleri buluşturuyor. Tasarımı ve kumaş dokusu, renk seçimi gözönüne alındığında asla kayıtsız kalamayacağınız bu modeller, toplumun hem üst-sosyoekonomik grubuna hem de orta sınıf olarak tabir edilen ekonomik gruba hitap eden, zevkli, zarif ve dikkat çekici tasarımlardır.

Kaliteli kumaşlarla ve kapitone olarak tasarlanan ve düğmelerle dizayn edilen bu modeller, kullanılan kumaş, renk ve üzerinde işlenen düğmelerle bir bütünlük oluşturmalı ve estetik algıya hitap etmelidir. Evgör Mobilya tam da bu nüanslarla yola çıkarak, zevk ve tasarımı aynı çizgide buluşturuyor. Sizlerin zevkine hitap eden, zarif seçenekler arasından  tercih edeceğiniz chester koltuk takımıile evinizde farklı, alışılmışın dışında, modern ve asil bir havayı yakalamış olacaksınız.

Chester Koltuk Modellerinde Tercih Edebilecek Kumaşlar Kaliteyi Belirliyor

Chester koltuk takımları için tercih edilen kumaşlar, kalitesi bakımından, dikkatle seçilmelidir…

Aksi halde kapitone tasarımın bir anlamı da kalmayacaktır. Bunun dışında bu koltuklarda kullanılan kumaşın, esnek ve yumuşak bir yapıya sahip olması, konforlu kullanımı açısından mühimdir.  Chesterkoltukmodeli üzerinde genellikle, deri, kadife ve deri görünümü sergileyen nubuk kumaşlar kullanılır. Nubuk kumaşlar üç kat astarı sayesinde, koltuk üzerinde ipeksi bir dokunuş sağlar.

Deri kumşlar kullanılarak yapılan chester oturma grubu ya da koltuk takımı, hakiki derinin görünümü ile oldukça asil ve şık bir görsel sergilemektedir. Ancak bu kumaşlarla üretilen mobilya tasarımlarında maliyet biraz yüksek olacaktır.

Kadife kumaşlar ise hem kullanımı hem de görseli açısından, chester koltuk takımı için en sık tercih edilen kumaşlardandır. Özellikle parlak kadife kumaşlar cheSter koltuk modelleri için oldukça şık bir sunuma olanak sağlayacaktır.

Chester Model Koltuk Takımları Farklı Tasarımları ile Dikkat Çekiyor

Her ne kadar kökeni İngiltere topraklarına ait olsa da dünyaya yayılan bu model, farklı tasarımlara göre farklı isimlerle anılıyor. Chester koltuklarda önemli bir ayrıntı olan düğmeler, kimi modellerde bütün alanlarda uygulanırken kimi tasarımlarda kısmi olarak dizaynedilmektedir. Tüm alanda işlenmiş düğmelerin olduğu modeller, İtalyan tipi Chester koltuk modelleri olarak tanınmaktadır.

Düğmelerin dağılımına göre farklılık gösteren bu modellerde, kolçak tasarımlarındaki farklılık da dikkat çekmektedir. Oval kolçaklar, p şeklinde kolçaklar gibi tasarımı değişirken kullanışlılığından ve şıklığından taviz vermeyen chester koltukları modelleri ile Evgör Mobilya evlerinizin atmosferini değiştiriyor.

Chester koltuk modellerinde ayak tasarımları da farklılık gösterir. Kimi modellerde metal ya da ahşap ayak kullanılırken kimi modellerde ise metalle desteklenmiş ayaksız tasarımlar yer almaktadır. Bu koltuk takımı modeli, farklı tasarımı ile rahatlığından ve şıklığından taviz vermeyen, ilgi çekici, konforlu tercihlerinize yanıt oluyor.

Evgör Mobilya’daki Chester Koltuk Modelleri ile Rahatlığın ve Şıklığın Tadına Varın

Evgör Mobilya, mobilyatasarımları ile dikkat çekerken, farklı zevklere ve tarzlara hitap eden ürünleri ile ufkunuzu açıyor, evlerinizde geçirdiğiniz zamanı daha konforlu ve zevkli hale getiriyor. Modeliyle, kulanılan kumaş kalitesi ile asla pişman olmayacağınız bu koltuklarda kullanım alanının genişliği, rahatlığı da tercihlerinizde belirleyici unsurlan biri olarak karşınıza çıkıyor.

Chester koltuk modellerinde, oturulacak yer oldukça geniş, ve rahat bir alan olarak tasarlanmış. Bu tasarım, kalabalık misafirleriniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz zamanı, daha konforlu hale getiriyor.

Evgör Mobilya’da tercih edebileceğiniz, Sina chester koltuk takımında, metal ayaklar ve metali gold olarak tercih eden bir tasarım sergilenmektedir. Bu model iki tane üçlü kanepe bir adet tekli koltuk kombinbasyonu ile satılmaktadır.

Farklı tasarımlarla kombinleyebileceğiniz Gras chester koltuk takımı da yine metal ayak kullanılarak tasarlanmış, birinci sınıf malzemelerle üretilmiş bir ürün. Bu tasarımla evinizde sıcak ve şık bir atmosfer oluşturma fırsatını yakalarken, Palmoli chester koltuk takımı ile farklı bir tasarımı karşılayacaksınız. Model, bir adet 4, bir adet 3 bir adet tekli koltuktan oluşmaktadır. Ayaksız tasarımı, alt zeminden geçirilen metal tabanlar, renk ve kumaş tercihi ile huzurlu, sıcak bir ev ortamını oluştururken, bu modelle zevk ve konforu bir arada yaşayacaksınız.

Sepura metal chester koltuk takımı ise asaletin ve şıklığın en güzel örneği olarak tercih edebileceğiniz, oldukça şık ve dikkat çeken bir modeldir.  Bu model, bir adet üçlü koltuk, bir adet ikili ve bir adet berjerden oluşmaktadır.

Ayrıca bu modeller dışında yataklı chester koltuk takımları gibi farklı chester modellerini de tercih edebilirsiniz.

Chester Koluk Modelleri ve Fiyatları

Palmoli, Milena, Aspena, Almira modelleri gibi birbirinden farklı ve elit bir tasarıma sahip olan Chester koltuk takımı fiyatlarıile Evgör oldukça cazip teklifler sunuyor. Uygun ödeme koşulları, kolay ödeme seçenekleri ile beraber, evinizde kullanmak isteyeceğiniz, hayalinizdeki salon takımı, koltuk takımı ya da yemek odası takımlarını üst bir zevkle tasarlamış olan Evgör Mobilya’nın geniş ürün yelpazesini mutlaka görmelisiniz.

Cazip fiyatlar, üstün kalite, kolay ödeme fırsatları, dilediğiniz kumaş ve renk tercihi ile tasarlanabilen koltuk modelleri ile Evgör Mobilya siz değerli müşterilerine kapılarını sonuna dek açıyor.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler