Butik Mağazalar İçin Raf Önerileri

İlgili Haberler

Butik mağazalar daha çok çeşitte ürünü içinde barındıran daha kapsamlı mağazalardır. Hazır giyimlerin bulunduğu ya da müşterilerin isteği doğrultusunda hazırlanan bu giysilerin sunumu doğru şekilde yapılırsa fazla müşteri çekecektir. Butik mağazalar için raf modelleri mağaza adına çok önemlidir. Düzenli ve elit bir ortam oluşturulduğunda yoldan geçerken bile göze çarpıp mağazanızı müşterilerle dolduracaktır. Sizlere butik mağazalar için raf önerileri sunacağız.

Giysilerin boyu hesaplanarak oluşturulan duvar rafları, giysileri askılara asarak zarif bir sunum sağlayabilir. Mağazanızı cansız mankenlerle de renklendirebilirsiniz. Cansız mankenler butik mağazalarının olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Mağaza raf sistemleri, butik mağaza için sade raf kullanıp çantaları ayakkabıları dizebilir süs eşyasıyla dekor sağlayabilirsiniz. Butik mağazalarınızda yapmamanız gereken hatalardan birisi kıyafetleri birbiri içerisine fazla karıştırmak ve sık şekilde dizmektir. Kıyafetlerin birbirine çok yakın olması kaba ve kirli bir görünüm oluşturur. 

Butik mağazalar için raf önerileri mağaza sahiplerinin aradığı cevaplardan biridir. Hayal gücünün de etkisiyle birlikte diğer mağazalara fark yaratmak daha fazla müşteri çekmek için özgün olmalısınız. Mağazalarınız için sade şıklığı savunmanız size her zaman artı katacaktır. 

Yer masası şeklinde raflar yapıp birkaç giysiyi katlayarak koyabilir ortasına cansız yarım beden manken koyabilir, mankenin yanlarına içinde çiçek olan vazo koyabilirsiniz. Alt rafına ayakkabı dizebilirsiniz. 

Askılı rafların yanlarına kitaplık şeklinde cam raflar koyarak bu cam rafları süs eşyalarıyla çantalarla dekore edebilirsiniz. Kitaplık şeklindeki rafları sade kullanmak yerine çiçekler ya süs eşyalarıyla süslemek kesinlikle farklılık katacaktır. Bir mağazaya girildiğinde bakılan ilk şey cansız mankenler sonra asılı olan kıyafetlerdir. Asılı olan kıyafetlerin renkleri ve kumaşı ilk izlenim için çok önemlidir. 

Raflarda Renklerin Önemi 

Araştırmalara göre renklerin önemi bilinmektedir. Kırmızı renk gücü ve kararlılığı ifade etmekte, heyecan uyandırmaktadır. Sarı renk neşe ve huzuru simgeler. Mavi renk özgürlüğü ve hayal gücünü uyandırmaktadır. Yeşil huzur ve canlanmayı, mor asaleti, pembe sevgiyi, turuncu ucuz ya da indirimi simgeler. Kahverengi doğurganlığı yansıtır. Son kez butik mağazalar için raf önerileri verecek olursak rafların renkleri de en az giysilerin renkleri kadar önemlidir. Değişen modayla birlikte giysiler de raflardaki yerlerini değiştirecektir fakat raflar sabit kalacağı için renkleri önemlidir. Gençler için kırmızı ve mavi raf albeni sağlayacaktır. Pembe ve mavi küçük çocukların en sevdiği renklerden biridir çocuk rafı olarak pembe ya da mavi kullanılabilir. Eğer butikte hamileler için giysiler varsa bu bölümün rafların kahverengi olması müşterinin duygularını harekete geçirecektir. 

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

En çok okunanlar