9.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 20, 2023
Booking.com
Ana SayfaYaşamBulaşık Makinesinin Teknik Özellikleri

Bulaşık Makinesinin Teknik Özellikleri

Bulaşık makinesinde su tüketimi temizleme döngüsündeki ekipmanlar manuel olarak yıkama yapabilmektedir. Özellikle makinedeki ekonomik programları seçiyorsanız tüketim miktarında ayarlayabilirsiniz. Güçlü makineler temizliği daha verimli ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bulaşık makinelerinden çıkan gürültü seviyesi bulaşık makinesinin hacmini gösteren klasik bir çalışma yöntemidir. Tek odalı daireler de düşük desibeli olan araçların seçilmesi daha uygun olacaktır. Makineler şu elemanlardan oluşmaktadır; öncelikle alt ve üst sepetin yanı sıra, çatal ve bıçak takımı bazı makinelerde bardak yıkamak için ayrı bölmeler deterjan kabı püskürtme ve emme sistemlerinin kablolaması, sızdırmalı kapısı, deterjan sistemi, ısı yalıtım malzemesi, su giriş yerleri, yumuşatma filtresi, iyon değiştirici, tuz için tank gövdesidir.

Fırın

Mini, midi, solo, fanlı ve fansız, ankastre gibi çeşitleri bulunmaktadır. Farklı boyut ve farklı özelliklere sahip birçok fırın modeli ile karşılaşırsınız. Fırın seçiminde ısı ve elektrik tüketimi oldukça önemli kriterlerden biridir. Çünkü fırınlarda ütüler gibi evde çok fazla elektrik tüketen eşyaların başında gelmektedir. Seçeceğiniz fırınlarda ısı yalıtımının iyi yapılmış olması gerekmektedir. Yalıtım kalitesi düşük olan fırınlar elektrik tüketiminde artıracaktır. Özellikle pişirme süresini en aza indirmek istiyorsanız turbo fırınları tercih edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesinde bulaşıklarınızı yıkarken bulaşıkların kirlenmesine bağlı olarak program seçebilirsiniz. Burada bulaşık makinesi hızlı temizlik sunması hafif kirli olan bulaşıkların hızlı bir şekilde yıkanmasına yardımcı olur. Ayrıca hızlı program seçmek program süresini döngüsünü de kısa tutacaktır. Makinenin ekonomik modu bulunuyor ise su ve elektrik kaynaklarından maksimum oranda tasarruf sağlarsınız.

Buzdolabı

Buzdolapları, buhar sıkıştırma yöntemi ile çalışan gıdaların soğutularak uzun süre muhafaza edilmesini sağlayan soğutma cihazıdır. Burada buzdolabı amacı kapalı bir ortamda, ortam sıcaklığının altında bir sıcaklıkla ürünleri sağlıklı bir şekilde muhafaza etmektir.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler