9 C
İstanbul
Pazar, Şubat 25, 2024
Booking.com
Ana SayfaMagazinBu macerada büyüklere de yer var

Bu macerada büyüklere de yer var

Bir köpeğin rengârenk dünyasında, alışılagelmemiş duygusallıkta maceralarıyla Kara Köpek Tango, çocuklara olduğu kadar büyüklere de temas eden bir seri hikâye kitabı. Binnur Miniç’in kaleme aldığı ve bir köpeğin yaşamından kesitleri eğlenceli bir dille anlatan bu kitapta aile, dostluk ve en önemlisi hayvan sevgisine dair ipuçları yer alıyor.

Yayımlandığı günden beri Kara Köpek Tango’nun renkli ve yer yer hüzünlü maceraları, ona yaşamında yer açan yetişkinlerin değil doğrudan Tango’nun eğlenceli dilinden anlatılıyor. “Benim adım Tango. Uzun bacaklı, kıvrık kuyruklu ve biraz yaramaz bir köpeğim. Kömür karası tüylerim sizi ürkütmesin, aslında çok uysalımdır. Sizlere sokağa terk edildikten sonra başıma gelenleri anlatmak istiyorum. Maceralarımı dinlemek ister misiniz?” diye anlatmaya başlayan Tango’nun öyküsünde sokaklarda yaşayan ve çoğu zaman fark edilmeyen hayvanların yaşamlarına daha dikkatli ve duygusal gözlerle bakacaksınız. Kara Köpek Tango’nun günden güne değişen yaşamını, büyümesi ve aile sahibi olduktan sonra sahipleriyle geçirdiği günler, Erdoğan Oğultekin’in başarılı çizimleri ve kapak tasarımlarıyla renklendirilmiş.

Kara Köpek Tango’nun sesinden sokak hayvanlarının yaşamı

Tango, diğer sokak hayvanlarının da sesi ve gözü oluyor, çocuklara yanlarından geçip gittikleri hayvanlara bambaşka bakmayı öğretiyor. Ailelerin de en az çocuklar kadar severek takip ettiği Kara Köpek Tango, Binnur Miniç’in çocuk kitaplarındaki başarısını popüler hale getiren ve anlatımındaki ritim ve heyecan öğeleriyle alışkanlık yaratan son eseri. Eksik Parça Yayınları tarafından yayımlanan Kara Köpek Tango yayımlandığı günden beri birçok mecrada küçük ve büyük okurlarıyla buluşmayı sürdürüyor.  

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler