21.7 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 19, 2024
Booking.com
Ana SayfaYaşamBayrampaşa hamsi ve horonla coştu

Bayrampaşa hamsi ve horonla coştu

Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hamsi ve Kültür Festivali’nde Başkan Atila Aydıner, önce vatandaşlara balık-ekmek ikram etti, ardından da onlarla birlikte horon tepti.  Festivale yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Hülya Polat konseri, horon, kemençe ve tulum gösterileri eşliğinde eğlenerek ikram edilen hamsilerin tadına baktı.

İSTANBUL – Bayrampaşa Belediyesi, Muratpaşa Mahallesi kapalı pazar alanında geleneksel Hamsi ve Kültür Festivali düzenledi. Dev tavalarda özenle pişirilen hamsiler, uzun kuyruklar oluşturan on binlerce kişiye dağıtıldı. Hülya Polat, Erdal Güvendi, Hızır Dinçer ve Tahsin Terzi Orkestrası’nın sahne aldığı festivale yoğun ilgi gösteren vatandaşlar; horon, kemençe ve tulum gösterileri eşliğinde eğlenerek ikram edilen hamsilerin tadına baktı. Festivale katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de önce vatandaşlara balık-ekmek ikram etti, ardından da onlarla birlikte horon tepti.

BAŞKAN AYDINER: SEVGİ DOLU YÜREKLERİ BAYRAMPAŞA’DA BULUŞTURDUK

Birlik, bütünlük ve kardeşlik ruhu içinde güzel bir festival düzenlediklerini belirten Başkan Aydıner, “Bugün tonlarca hamsiyi Bayrampaşa’nın güzel insanlarına bir festival ile ikram ettik. Sevgi ve neşe dolu yürekleri Bayrampaşa’da buluşturduk. Bu festival bizim geleneğimiz, yıllardan beri yoğun bir katılım ile bunu gerçekleştiriyoruz. Rizeli bir başkan olarak böyle güzel bir festivalde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bayrampaşalı bütün hemşehrilerimiz burada. Festivalimizde Karadeniz ezgileri, horon, kemençe ve tulum gösterileri var. Ve en önemlisi birlik, beraberlik ve kardeşlik var. Ben bu güzel atmosferin oluşmasına katkı sunan herkese gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Belediyenin düzenlediği festivalde oldukça eğlenen ve hafta sonunu festivalle geçirmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar da Başkan Aydıner’e teşekkür ederek, festivalden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bayrampaşa Karadenizliler Derneği, Cimil Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Bayrampaşa Ordulular Derneği, Bayrampaşa Trabzonlular Derneği, 28 Giresunlular Derneği, Bayrampaşa Giresunlular Derneği ve Karabulduk Derneği’nin de destek verdiği festival renkli görüntülerle sona erdi.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir
- REKLAM -

Son Eklenen Haberler