Başkan Öztekin, “Örnek bir mücadele sergilediniz”

Kağıthane Belediyesi’nde geleneksel hale gelen bayramlaşma programı, bu yıl koronavirüs nedeniyle
sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşti.

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bazı alışkanlıkları değiştirdi. Bu yıl bayramlaşmalar koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleşti. Kağıthane Belediyesi’nde geleneksel hale gelen bayramlaşma programında da alışılmışın aksine; personelin sosyal mesafeye uyarak, tokalaşma ve kucaklaşma olmaksızın bayramlaştığı gözlendi. Bayramlaşma programı bu yıl tedbir amaçlı açık havada yapıldı.

Belediyede görevli memur ve işçi çalışanlarla bayramlaşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Koronavirüs sürecinde en ön safta sağlık çalışanları var. Her birine ayrı ayrı görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Sizler de bu süreçte çok önemli görevleri yerine getirdiniz. Mahallelerimizin temizlenmesi, sokak ve binalarımızın dezenfekte edilmesi, sosyal yardımların ulaştırılması noktasında sürekli sahada olarak örnek bir mücadele sergilediniz. Bu süreçte ayrıca kendi aranızdaki tedbirlere de uyarak hepimizin sağlığını korudunuz. Ramazan bayramımız mübarek olsun.
Nice bayramlara hep birlikte sağlıkla, huzurla kavuşmayı diliyorum” dedi.

Kağıthane Belediyesi pandemi sürecinde 250 kişilik özel ekiple temizlik, dezenfekte, denetim ve sosyal desteklerin ulaştırılması anlamında koronavirüsle dört koldan mücadele etti. Ekipler mesai kavramı gözetmeksizin bayramda da çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Kağıthane Belediyesi’ndeki bayramlaşma programlarında tüm çalışanlara lokum ve hijyen malzemelerinden oluşan destek paketi hediye edildi.