Antrenman, motivasyonu artırıyor

MACFit MKM Eğitmeni Berk Gümüş, bağışıklığı güçlü tutmak ve daha hareketli bir yaşam sürmek için egzersizin önemine vurgu yaptı.

Gümüş, “Spor ve sağlıklı yaşam konularındaki farkındalık her geçen gün artıyor. Karantina döneminde birçok kişi evde spora başladı. Online derslere gösterilen ilgi bunu kanıtlıyor ancak sporu alışkanlık haline getirmek disiplin gerektiriyor. Motivasyonumuzu canlı tutmak, kendi başımıza sıkı hedefler belirlemenin yanı sıra düzenli olarak spor salonuna gitmekle mümkün” dedi.

Spor salonunda antrenman motivasyonu artırıyor

MACFit MKM Eğitmeni Berk Gümüş, bağışıklığı güçlü tutmak ve daha hareketli bir yaşam sürmek için egzersizin önemine vurgu yaptı. Gümüş, “Spor ve sağlıklı yaşam konularındaki farkındalık her geçen gün artıyor. Karantina döneminde birçok kişi evde spora başladı. Online derslere gösterilen ilgi bunu kanıtlıyor ancak sporu alışkanlık haline getirmek disiplin gerektiriyor. Motivasyonumuzu canlı tutmak, kendi başımıza sıkı hedefler belirlemenin yanı sıra düzenli olarak spor salonuna gitmekle mümkün” dedi.

Sağlıklı bir yaşam için bağışıklığımızı güçlü tutmanın her zamankinden çok önem kazandığı günler yaşıyoruz. Bağışıklığı güçlendirmenin yolu da doğru beslenme ve spor yapmaktan geçiyor. Son dönemde yediklerine dikkat eden, bugüne kadar geri plana attığı spora başlayanların sayısı artıyor. Karantina döneminde üyelerine ve evde hareketsiz kalmak istemeyenlere online derslerle spor yaptıran Mars Sportif, Türkiye’nin 13 şehrindeki MAC ve MACFit kulüplerinde aldığı üst düzey önlemlerle sporseverleri güvenli bir şekilde ağırlıyor.

“Sürdürülebilir antrenman yapmanız önemli”

MACFit MKM Eğitmeni Berk Gümüş, karantina döneminde alınan kilolar ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirme ihtiyacı nedeniyle birçok kişinin bu dönemde evde spora başladığını belirtti. Evde egzersiz yapmanın motivasyon açısından önemli bir başlangıç olduğunu söyleyen Gümüş, “Salonlardaki uzman eğitmen kadrosu, teknolojik ekipmanlar ve üstün hijyen kalitesi ile antrenmanlar bir üst seviyeye taşınıyor. Birlikte egzersiz yapabileceğiniz arkadaş, aile üyeleri ya da iş arkadaşlarınızın olması spor alışkanlığını sürdürmenize de yardımcı olur. Burada önemli olan, kişilerin temel egzersizlerle spora başlaması. Haftada üç kez 45 dakikalık, orta yoğunlukta bir antrenman yapmak, haftada altı kez iki saatlik, yüksek yoğunluklu bir antrenman yapmaktan daha verimli olabilir. Çünkü ikincisi sürdürülebilir olmadığından birkaç hafta içinde spordan soğumamıza neden olabiliyor” dedi.

“Düzenli spor yapmak kaygılarımızı azaltır”

MACFit’in alanında uzman eğitmenleriyle yaptığı online derslerin büyük ilgi gördüğünü de ifade eden Gümüş, şunları ekledi: “Fiziksel aktivite kas geliştirmek, yağ yakmak, forma girmenin yanında birçok fayda sağlar. Stres seviyemizin yüksek olduğu bu günlerde beden sağlığımızın yanı sıra zihin sağlığımızı da korumamız gerekiyor. Düzenli fiziksel aktivite kaygılarımızdan kurtulmamıza yardımcı olur, serotonin salgılayarak olumsuz düşünceleri dağıtır. Bu sayede günlük işlerimize daha kolay odaklanabiliriz. Aynı zamanda uyku kalitemiz de yükselir. Biz MACFit olarak kulüplerimizde aldığımız önlemlerle spor yapmak isteyenlere güvenilir, hijyenik bir ortam sunuyoruz. Yoğun tempolarından ötürü spor salonuna gitmek için vakit bulamayanlar oluyor. Online derslerimizle onların da her zaman yanındayız.”