Alüminyum Köşebent

Son zamanların sıklıkla tercih edilen yapı malzemesi olan alüminyum köşebent malzemesi zemin ve duvar boşluklarını doldurma, dikey yüzeyler ve kolonlardaki bağlantıları tamamlama gibi işlemler için kullanılmaktadır. Zemin ve duvarların birleştikleri noktalarda sık sık kullanılmaktadır. Alüminyum Köşebent sanayi ve inşaat sektöründe L profil olarak da anılmaktadır.

L profil yüksek ısı dayanıklılığı, korozyon sabiti, darbe dağıtma özelliğinin yüksek olması ve kolay işlenebilir olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Madencilik, gemicilik, fabrika, ev ve inşaat işleri gibi onlarca kullanım alanına sahiptir. Birbirine çok benzeseler de köşebent ile profil aynı şey değildir. Yapılış aşamaları, kullanılan malzemeler ve kullanım alanları bakımından farklı dallara ayrılmaktadırlar.

Alüminyum Köşebent Fiyatları

Özellikle yapı sektörünün aranılan malzemesi olarak karşımıza çıkan alüminyum köşebent malzemesialaşımında bulunan alüminyum sayesinde oldukça kolay üretilmektedir. Ürünün kolay üretilebilmesi aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da sağlamaktadır. İster internetten isterseniz de üretim fabrikalarından kolayca L profil satın alabilirsiniz. L profil satın alırken ürünün kalite standartlarını yerine getirdiğinden emin olun.

Alüminyum köşebentlerin kullanım alanı ve içerdiği maddeler değiştikçe fiyatlarda da değişiklikler olmaktadır. İnşaat kolonları ve yapı denetleme bölgelerinde kullanılan köşebentlerin çok sağlam olması gerekmektedir. Bu sebeple sahip oldu alaşım çok daha fazladır. Bu yüzden fiyatı da normal profillere göre biraz daha pahalıdır. Alüminyum köşebentler en, boy ve uzunluk ölçülerine göre fiyatlanmaktadır. Metrekare başına düşen fiyat oldukça ucuzdur.

Alüminyum Köşebent Kullanım Alanları

Alüminyum köşebent kurulumu ve üretimi kolay bir üründür. Bu sayede çok kısa süreler içerisinde ürün hazırlanıp monte edilebiliyor. L profiller çatılarda, yer aldı yapılarında, cephe güçlendirme çalışmalarında, bacalarda ve endüstriyel sanayilerde koruma bölgelerinde kullanılır. Sahip olduğu dayanıklı yapısı sayesinde deprem riski bulunan bölgelerde sıkça tercih edilmektedir.

L profil yalnızca bu alanlarda kullanılmamaktadır. Kullanıcı dilediği şekilde L profili yerleştirebilir. Kurulumu oldukça kolaydır. Uygun zeminlerde ekstra malzemelere ihtiyaç duyulmadan da monte edilebilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında alüminyum köşebent ürünlerine avantajlı bir şekilde sahip olmayı isterseniz, http://www.vesnametal.com.tr/urunlerimiz/aluminyum-kosebent/ internet sayfası sizlere mükemmel alternatif seçenekler sunacaktır!

- REKLAM -

Son Haberler

En çok okunanlar