31.4 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 14, 2024
Booking.com
Ana SayfaEğitimAltınküre Lisesi Öğrencileri Üniversiteleri Tanıdı

Altınküre Lisesi Öğrencileri Üniversiteleri Tanıdı

Sakarya’de üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik  Premier İnn Sakarya Hotel’de Üniversite Tercih ve Kariyer Günleri kapmasında üniversiteler stant açtı.

Artı Fuarcılık Organizasyon Ltd. Şti. Tarafından gerçekleştirilen; Sakarya, Üniversite Tercih ve Kariyer Günlerini Altınküre Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri ziyaret etti. Kariyer Günleri kapsamında lisans programları, meslek bölüm tanıtım atölyelerinin gerçekleştiği etkinlikte öğrenciler bölümler ve programlar hakkında bilgi sahibi oldular.

Devlet Üniversitelerinin yanı sıra çok sayıda Vakıf Üniversitesininde stant açtığı kariyer günleri öğrenci velileri tarafından da yoğun ilgi gördü. Yükseköğretim sınavlarına girecek olan öğrenci, veli ve rehber öğretmenlere tüm üniversitelerin yetkilileri tarafından bilgilendirildi. Fakülte ve bölümlerin yanı sıra sosyal-kültürel imkânlar, öğrenci kulüpleri, yurt ve burs olanaklarıda anlatıldı.

Altınküre Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversite sınavından önce düzenlenen bu etkinlikten memnun olduklarını ve tercih yapmalarının daha kolay olacağını belirttiler.

- REKLAM-
İlginiz Çekebilir

Son Eklenen Haberler