25 Litre: Suyun Peşinde Fox ekranlarında

Finish iş birliğiyle hazırlanan National Geographic belgeseli “25 Litre: Suyun Peşinde”  FOX’ta izleyiciyle buluşuyor.

Su kaynaklarımızı koruma, bireysel su tüketimi ve alınabilecek önlemler gibi konuları yeniden değerlendiren “25 Litre: Suyun Peşinde” belgeselinde ünlü müzisyen Gökhan Özoğuz ve ünlü oyuncu Taner Ölmez de uzmanlara eşlik ediyor. FOX ekranlarında ilk kez  20 Eylül Pazar günü saat 18:15’te yayınlanacak yapım, Finish’in “Yarının Suyu” hareketindeki en önemli kilometre taşlarından biri.

Finish iş birliğiyle hazırlanan National Geographic belgeseli  “25 Litre: Suyun Peşinde”, FOX ekranlarına geliyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve 25 milyondan fazla izleyiciyle buluşan “25 Litre” belgeselinin devamı niteliğindeki “25 Litre: Suyun Peşinde” belgeselitüm dünyadaki su kısıtı riskine bir kez daha dikkat çekiyor.

Bir önceki yapımın oluşturduğu temele eklenen yeni içeriklerin merkezinde ise, özellikle pandemi süreciyle birlikte, suyun değerinin daha fazla anlaşıldığı ve bugünlerde dünyada ve Türkiye’deki su kaynaklarının korunmasının önemi yer alıyor. Bireysel su tüketiminin su kaynakları üzerindeki etkisi ve su krizinin hangi noktada olduğu gibi başlıklarla konuyu yeniden ele alan yapım, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, İklim Bilimci Prof. Dr. Levent Kurnazve Meteorolog Bünyamin Sürmeli gibi alanında uzman bilim insanlarının görüşleriyle zenginleşiyor. Yapım, su kaynaklarının korunması için yapılabilecekleri ve bu sayede geleceğe daha umutlu bakabileceğimizi de izleyicilere aktarıyor.

İlk 25 Litre belgeselinde yaşadığı bireysel deneyimi aktaran ünlü müzisyen Gökhan Özoğuz’a bu yeni yapımda oyuncu Taner Ölmez de eşlik ediyor.